Zapraszamy na Echo Dolnego Śląska

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Echo Dolnego Śląska to debaty polityczne, które na naszej antenie poruszają najważniejsze kwestie dla regionu, a także całego kraju. W kolejnym odcinku radni będą dyskutować o nadal gorącym temacie kopalni Turów. Premiera już w czwartek - 10. 06 o 19:20.

– W ostatnim odcinku przed wakacjami radni wojewódzcy będą dyskutować na temat sporu polsko-czeskiego w sprawie kopalni Turów. W sprawie decyzji orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które nakazało natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla. Wiemy, że polska strona nie zastosowała się do tej decyzji. Czesi chcą 5 milionów euro kary dziennie dla Polski i będziemy pytać radnych czy tego sporu można było uniknąć – mówi Tomasz Pajączek, Telewizja Echo24.

Drugim tematem będzie wspólny bilet MPK, Kolei Dolnośląskich i POLREGIO. Umowa obowiązuje do końca czerwca i pytanie co dalej. 

– Zapytam ich o dwie propozycje, które są na stole. Czy miasto Wrocław dojedzie do porozumienia z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Czyli tak naprawdę czy prezydent Jacek Sutryk dogada się z marszałkiem Cezarym Przybylskim. Na koniec ważna sprawa – czy dojdzie do połączenia Dolnośląskiego Centrum Filmowego i Strefy Kultury Wrocław – podsumowuje Tomasz Pajączek, Telewizja Echo24.

Gośćmi czerwcowej debaty będą Andrzej Jaroch, Jacek Iwancz i Marek Łapiński.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy