Zapraszamy na Echo Dolnego Śląska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po wakacyjnej przerwie na naszą antenę powracają debaty polityczne Echo Dolnego Śląska. Raz w miesiącu radni Sejmiku Wojewódzkiego będą dyskutować o najważniejszych sprawach w regionie.

W kolejnej debacie „Echo Dolnego Śląska” będziemy rozmawiać sytuacji w kopalni Turów. O karach nałożonych przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej na Polskę za nieprzestanie wydobycia węgla. Będziemy poruszać kwestię sytuacji w szpitalu w Wałbrzychu i zwolnienia Romana Szełemeja po 36 latach pracy w tym szpitalu. Będziemy rozmawiać także o brutalnych interwencjach policji, które miały miejsce na przełomie lipca i sierpnia, które zakończyły się śmiercią trzech osób. Tu pewnie padną bardzo ważne pytania, co musi się zmienić w polskiej policji. Czy bezpiecznie jest wysyłać policję na interwencje i czy po tych sytuacjach ktoś powinien ponieść konsekwencje. Będziemy również poruszać temat zmian w zarządzie województwa. Cały czas jest nieobsadzone jedno miejsce w zarządzie. Marszałek już jakiś czas temu zapowiedział, że przed wrześniową sesją, która odbędzie się za tydzień, przedstawi kandydata na to stanowisko. Pytanie do radnych kto to będzie – mówi Tomasz Pajączek, telewizja Echo24.

Ostatnim tematem będzie sprawa wspólnego biletu MPK i Kolei Regionalnych.

Od pierwszego lipca nie ma wspólnego biletu na przejazdy na jednym bilecie w MPK i koleją. Pytanie, kto na tym najbardziej stracił i czy istnieje szansa na porozumienie między marszałkiem, a prezydentem miasta w tej sprawie – dodaje Tomasz Pajączek.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy