Zaprojektuj mural z biblioteką

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza dzieci do zabawy. Łączy ona w sobie dwie niezwykłe rzeczy: książki i murale. Zabawa pod tytułem: Kamienica z książkami. Mural numer 1 - to okazja, aby poznać głębiej świat książki, a zarazem poczuć się w roli artysty malarza, poprzez zaprojektowanie muralu. Organizatorzy mówią, że na uczestników czeka niezwykła przygoda.

– W okresie pełnego lockdownu, zaproponowaliśmy ofertę, która sprzyja czytelnictwu. Oferta polega na tym, że dedykowane dzieciom w wieku od 9 do 12 lat książki, zostały przygotowane w bardzo atrakcyjnej formie. Ta forma, to pewnego rodzaju grafika –  mówi Katarzyna Kabat, Kierownik Działu Promocji MBP we Wrocławiu.

Zabawa polega na zwiedzaniu kamienicy, zaprojektowanej przez organizatorów. W kamienicy mieszka 9 rodzin, po trzy na każdym piętrze. Trzeba się z nimi zapoznać oraz z ich gustem czytelniczym, po to aby móc zaprojektować dla nich mural. 

– Dziecko musi sobie wyobrazić, że jest w takiej kamienicy, w której mieszkają mieszkańcy, mające określone nazwiska i, że państwo mieszkający pod danym numerem w kamienicy, interesują się wybraną literaturą – opowiada Katarzyna Kabat

Pomysł, który jest połączeniem grafiki wraz z czytelnictwem polega na tym, aby pokazać dzieciom, że książka może być elementem łączącym, dzięki któremu można się poznać. W dobie pandemii, organizatorzy komunikują się z uczestnikami online, ale sam projekt jest do realizacji w realu, dlatego że biblioteki są czynne.   

– Planujemy wystawę prac, planujemy również przekazanie dzieciom niespodzianki na koniec stycznia. Nasz projekt trwa do końca stycznia. Także poinformujemy uczestników naszej zabawy, jaki będzie finał – dodaje Katarzyna Kabat, Kierownik Działu Promocji MBP we Wrocławiu

Wydruk kamienicy do zaprojektowania muralu oraz wszystkie wytyczne do zabawy można pobrać na stronie biblioteka.wroc.pl 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy