Zarządzenie rektora UWr

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rok akademicki zbliża się wielkimi krokami, ale nikt nie wie jak to będzie wyglądać. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla władz uczelni ma jedynie rekomendacje i zalecenia. Na Uniwersytecie Wrocławskim rektor wydał wstępne rozporządzenie zasad funkcjonowania roku akademickiego.

System hybrydowej edukacji ma rozłożyć obecność studentów w szkole. Laboratoria, ćwiczenia prowadzone będą stacjonarnie w ograniczonych grupach. 

Doświadczenie ubiegłego semestru akademickiego pokazało możliwości zdalnej edukacji, a w sytuacji gdy są obawy pojawienia się większej ilości zakażonych Uniwersytet Wrocławski podjął decyzję o hybrydowej edukacji. Nie tylko wykłady mogą przebiegać zdalnie. 

Do zorganizowania pozostało jednak wiele kwestii. Korzystanie z bibliotek, ilość osób w poszczególnych grupach na zajęciach stacjonarnych będą podane do wiadomości na bieżąco. Rekrutacja na wielu kierunkach nadal trwa, nawet do końca września i nie wiadomo ile będzie rzeczywiście studentów, pewne jest, że imprez w akademikach przez najbliższy czas nie będzie. 

Władze uczelni podkreślają, że jest to trudny czas, zwłaszcza w sytuacji brak pewnych działań. Dodatkowo dochodzą koszta wynikające z konieczności zaopatrzenia w środki dezynfekcyjne. 

Posłanka zwraca uwagę na rozwiązania systemowe co potwierdzają władze uczelni. Każda uczelnia z osobna wprowadza zasady funkcjonowania. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy