Zatrzymano podejrzanego w sprawie „Karuzeli Vatowskiej”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławscy policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o udział w tak zwanej „Karuzeli Vatowskiej”. W ten sposób doszło do wyłudzenia od Skarbu Państwa kwoty blisko 3 mln zł. Mężczyzna ten już usłyszał zarzuty. Z kolei funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu nie wykluczają, że osób zamieszanych w tę sprawę może być więcej, dlatego cały czas prowadzą czynności mające na celu ustalenia kolejnych osób, które były zamieszane w proceder „Karuzeli Vatowskiej”.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, który brał udział w fikcyjnym obrocie towarów. Jak ustalono w mechanizmie tego fikcyjnego obrotu wykorzystywano specjalnie powołane do tego spółki – mówi sierż. sztab. Rafał Jarząb, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w mechanizmie wykorzystywano specjalnie powołane do tego spółki, przez które fikcyjnie przepływał towar i gdzie z kolei wystawiano fałszywe faktury za obrót artykułami. Na podstawie takich właśnie „faktur” osoby zamieszane w ten proceder, między innymi zatrzymany przez wrocławskich policjantów mężczyzna, zwracali się o zwrot podatku VAT.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Możliwe są kolejne zatrzymania, gdyż w całym procederze tej „Karuzeli Vatowskiej” mogły brać udział również inne osoby – dodaje sierż. sztab. Rafał Jarząb, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Z kolei podejrzanemu w tej sprawie 40-latkowi za jego czyny może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy