Zawrotna prędkość grupy Speed

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Policyjna grupa Speed już od roku czuwa nad bezpieczeństwem na wrocławskich drogach. W tym czasie odebrała blisko 1600 praw jazdy, a sami policjanci zwracają uwagę na największy problem kierowców, jakim wciąż jest prędkość.

Grupa Speed na Dolnym Śląsku to 32 najlepszych funkcjonariuszy z ruchu drogowego, która dysponuje najlepszym sprzętem drogowym w całej Polsce.

Na bieżąco dostosowujemy flotę do potrzeb. Za każdym razem podejmujemy decyzję, czego potrzebujemy – mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. 

W ciągu roku policjanci ujawnili 26 tysięcy wykroczeń, co więcej ujawnili 312 przestępstw drogowych – dodaje sierż. sztab. Rafał Gredżuk, z Grupy Speed.

W ciągu roku działalności policjanci zauważyli największe grzech polskich kierowców. Coraz częstszym nawykiem jest korzystanie z telefonów komórkowych w trakcie jazdy. Nie maleje także liczba nietrzeźwych kierowców. Jednak najwięcej wypadków na polskich drogach nadal powoduje prędkość.

Przekraczanie jej. Szczególnie w dobrych warunkach, gdy warunki są gorsze, wtedy ostrożność też jest większa – tłumacz sierżant sztabowy. 

Grupa Speed na co dzień współpracuje z innymi wydziałami policji, jak na przykład wydział kryminalny czy cyberprzestępczości, które informują o nielegalnych działaniach w stolicy Dolnego śląska.

–  Planujemy dalej się rozwijać. Pojawiamy się przede wszystkim w miejscu największych wypadków na drogach, a także, tam, gdzie najczęściej są łamane przepisy – podsumowuje sierżant sztabowy. 

Policjanci zaznaczają jednak, że z biegiem czasu bezpieczeństwo na wrocławskich drogach stale się poprawia.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Bo przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy