Zbadaj swoje dziecko. Centrum Rehabilitacji Dzieci Creatorek oferuje pomoc specjalistów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kinezyterapia, metody specjalne, terapia sensoryczna, a do tego wszystkiego porady specjalistów m.in. pedagogów, logopedów - to wszystko w jednym miejscu? To jest możliwe we Wrocławiu, w Centrum Rehabilitacji Dzieci Creatorek. Ale to nie wszystko. Od niedawna uruchomiono tutaj Specjalistyczny Ośrodek Diagnostyki Wad Postawy. To tutaj działają specjaliści, których wspiera specjalistyczny sprzęt wykorzystujący techniki 3D. Te terapie dostępne dla dzieci, ale także dla dorosłych. I najważniejsze, to jedyny taki ośrodek we Wrocławiu.

Pani Ewelina postanowiła wykorzystać wakacje i przebadać swoich dwóch synów – Maksa i Oliwiera. Tak profilaktycznie. 

  • Cały czas mi się wydawało, że wszystko jest w porządku. Skoro dzieci się ruszają, biegają, jeżdżą na rowerze i faktycznie są aktywne, to znaczy, że nie ma problemów z kręgosłupem. No i wyszło… – mówi Ewelina Kuczyńska, mama Oliwiera i Maksa. 


U chłopców przeprowadzono kompleksową diagnostykę. Najpierw – analiza komputerowa postawy ciała.  W oparciu o najnowsze urządzenia wykorzystujące skanowanie 3D można dokładnie zobaczyć, jakie wady postawy mają pacjenci. Badanie to pokazuje dokładnie, co dzieje się niepokojącego, co wymaga korekty.

  • – Komputer wygenerował nam 3D obraz kręgosłupa, możemy sobie ładnie zobaczyć. No i tutaj widzę, że krzywizny są ładnie zachowane – mówi Justyna Fura, Ośrodek Diagnostyki Wad Postawy w  Centrum Rehabilitacji Dzieci Creatorek. 


Potem – platforma pomiarowa do diagnostyki podologicznej. 

  • – Teraz analizuję tą ścieżkę. To jest dynamiczne badanie obciążeń stopy – mówi Justyna Fura.


Na koniec podoskop diagnostyczny z kamerą HD.  

  • – Wszystkie wskaźniki tutaj są w porządku. Stopy, jeśli chodzi o odbicie, też są bardzo dobre – mówi Justyna Fura, Ośrodek Diagnostyki Wad Postawy w  Centrum Rehabilitacji Dzieci Creatorek. 


Na koniec kręgosłup badany jest skoliometrem i po analizie wszystko już wiadomo. Mama dostaje od specjalistki dokładną analizę postawy synów. 

  • U Maksymiliana – mimo że, na pierwszy rzut oka postawa wydawała się być naprawdę bardzo ładna – w teście ATR, czyli w teście rotacji tułowia, wyszło nam 6 stopni skoliozy. To jest wskazanie do dalszej diagnostyki RTG. Bardzo dobrze, że wykonaliśmy to badanie dlatego, że chłopak jest jeszcze młody i można to zahamować albo cofnąć. Gdybyśmy tego badania nie wykonali, możliwe, że skolioza by postępowała do takiego stopnia, że była by potrzebna operacja – mówi Justyna Fura.


U Oliwiera jest lepiej – chłopiec nie ma skoliozy, ale ma asymetrię barków i bardziej obciąża jedną stopę. Mama od razu dostała wskazówki co robić, żeby poprawić postawę chłopców i już podjęła decyzje. 

  • – Chłopcy też wiedzą, że z powrotem wracamy na basen. Więc póki są mali, póki te korekty są niewielkie – zaczynamy działać –  mówi Ewelina Kuczyńska, mama Oliwiera i Maksa.


Do Centrum Rehabilitacji Dzieci Creatorek trafiają rodzice z dziećmi w różnym wieku, profilaktycznie i w sytuacjach, gdy zauważą niepokojące wady. 

  • Rodzice przychodzą do naszego ośrodka ze skierowaniem od lekarza rodzinnego lub lekarza pediatry, trafiają tutaj na konsultację lekarską w obecności fizjoterapeuty i są planowane terapie i różnorodne zajęcia – mówi Edyta Taracińska, Centrum Rehabilitacji Dzieci Creatorek.

  • Dobór zajęć i terapii zależy od wyników badań diagnostycznych. To jedyny taki specjalistyczny ośrodek we Wrocławiu. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy