Zbieraj nakrętki – pomagaj chorym dzieciom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jesteśmy przed siedzibą Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, a tutaj proszę państwa trzymam w swojej ręce nakrętki, które jak się okazuje mogą polepszyć jakość życia chorym dzieciom. Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci prowadzi akcje zbierania nakrętek od 2011 roku i zachęca do tego innych. Idziemy wrzucić nakrętki do specjalnego pojemnika.

– Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci właściwie już wpisała się w obszar wrocławski, ponieważ działamy niemal nieprzerwanie od 2007 roku. Obecnie oprócz tej korowej działalności, czyli opieki, którą sprawujemy nie tylko dzieciom z Wrocławia, które są przewlekle nieuleczalne chore i terminalnie chore, ale działamy również na terenie całego Dolnego Śląska – mówi Beata Hernik-Janiszewska, Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Wrocławskie Hospicjum dla dzieci aktualnie ma pod swoją stałą opieką ponad 60 dzieci, poza tym 280 niewymagających opieki medycznej, a także 30 rodzin, które hospicjum wspiera socjalnie. Dlatego każda nakrętka jest na wagę złota.

Od sierpnia 2020 roku realizujemy projekt „Serca na nakrętki”. Na chwilę obecną tych serc na Dolnym Śląsku mamy zamontowanych z naszej ręki 85. Poza tym mamy dodatkowo 10 serduszek, które zbierają na rzecz naszych podopiecznych i też mamy 12 lokalizacji, które również zbierają nakrętki, mimo tego, że nie posiadają tabliczki – mówi Balbina Bujak, Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

We Wrocławiu takie serca możemy znaleźć między innymi przy Aquaparku, przy Centrum Kultury Zamek w Leśnicy oraz przy ul. Świdnickiej, a także poza granicami miasta w Miękini, Kątach Wrocławskich i Bolesławcu.

Jeśli państwo posiadają większą liczbę nakrętek i są państwo w stanie dowieźć na własną rękę, można je odwieźć do punktu PSZOK, który jest zlokalizowany przy ul. Janowskiej 51. Tam można włożyć bezpośrednio takie worki nakrętek do kontenerów, które są specjalnie naszykowane ku tej zbiórce – dodaje Balbina Bujak.

Obecnie trwa 11. edycja zbierania nakrętek przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, w trakcie której udało się zebrać ponad 62 tys. kg nakrętek, kwotowo jest to ponad 56 tys. złotych. Łącznie przez 11 edycji udało się zebrać 683 tys. kg. Zebrane nakrętki w ostateczności trafiają do recyklingu, a więc akcja nabiera też charakteru proekologicznego. Każdy chętny między innymi może też zgłosić się do hospicjum po papierową beczkę na nakrętki. Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci zbiera nakrętki między innymi dlatego, że są one robione z wysokiej jakości plastiku, który można wiele razy przetwarzać, a pozyskane z tego środki później służą wsparciem dla chorych dzieci.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy