Zbiórka dla szpitala przy Borowskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Fundacja Wspólnota Pokoleń organizuje wiele akcji wspierających potrzebujących podczas pandemii, m.in. dostarczają posiłki dla kombatantów i pracowników szpitali. Jedną z akcji jest również zbiórka dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

– Staramy się w jakiś sposób wyjść naprzeciw pomocy, jeśli chodzi o badanie covida. Na SOR na ulicę Borowską zakupiliśmy maszynę do szybkiej diagnostyki koronawirusa. Testy są już po 20 minutach — chodzi tu głównie o pacjentów wielourazowych, żeby po teście jak najszybciej trafili na stół operacyjny – mówi Magdalena Szymerowska.

Pomoc w szpitalach jest stale potrzebna, brakuje środków higieny osobistej i sprzętu. Dzięki fundacjom i ich wsparciu są jednak w stanie sprawniej funkcjonować.

Wiemy w tej chwili, że jest bardzo dużo powikłań pocovidowych. Postanowiliśmy razem ze Szpitalem przy ulicy Borowskiej zorganizować zbiórkę na USG, które będzie wykorzystane do badania i diagnostyki osób po covidzie – mówi Magdalena Szymerowska.

Taki sprzęt pozwoli wykonać więcej badań u osób zakażonych, co pomoże ocenić specjalistom stan zdrowia pacjenta pod kątem zmian w płucach oraz umożliwi leczenie.

– Informacje o zbiórce internetowej można znaleźć zarówno na stronie fundacji ww.wspolnotapokolen.pl, na naszym Facebooku. Także jest specjalny adres na portalu siepomoga. Pomoc dla Borowskiej – mówi Małgorzata Koronkiewicz-Hupajło.

– I tutaj chcielibyśmy poprosić wszystkich o wsparcie. Jest to celowana zbiórka na konkretny sprzęt, który trafi właśnie do szpitala przy ulicy Borowskiej, żeby właśnie wszystkie osoby, które przeszły covida mogły mieć szybką diagnostykę wszystkich powikłań – mówi Magdalena Szymerowska.

Codziennie do szpitala na Borowskiej trafiają setki pacjentów. Ich życie zależy od szybkiej diagnostyki. Nie jest ona możliwa bez wysokiej klasy aparatu ultrasonograficznego, którego w szpitalu brakuje.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy