Zbiórka kasztanów dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nieraz opowiadaliśmy państwu o działalności Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, między innymi o akcji zbierania nakrętek. Tym razem odwiedziliśmy fundację, aby opowiedzieć o akcji zbierania kasztanów. Akcja ta spotkała się z pozytywnym odbiorem, o czym świadczą przepełnione kartony z kasztanami na podwórku przed siedzibą fundacji.

Akcja kasztankowa trochę spadła nam z nieba. Tak to właściwie jest, że część wydarzeń, które realizujemy to w ogóle nie są nasze pomysły, tylko te, które przychodzą do nas z zewnątrz. Okazało się, że firma, która skupuje od nas nakrętki, dostała ofertę odkupienia kasztanów. Zapytali, czy możemy zbierać takie kasztany na naszą rzecz. Powiedzieliśmy, że możemy spróbować – mówi Beata Hernik-Janiszewska, Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Kasztany spływają do fundacji z różnych stron. Akcja rozpoczęła się na początku października i przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. Wspólnymi siłami w ciągu półtora tygodnia udało się zebrać i sprzedać 7 ton kasztanów.

Bardzo dziękujemy tym wszystkim instytucjom i rodzicom, którzy te kasztany do nas przywożą. Wtedy możemy je najzwyczajniej w świecie sprzedać, kilogram kosztuje 50 gr. Kasztany też robią kawał dobrej roboty, ponieważ z nich właśnie firmy farmaceutyczne wytwarzają różnego rodzaju leki, półfabrykaty chociażby dla kosmetyków – mówi Beata Hernik-Janiszewska.

Akcja Kasztanki dla Hospicjum ma ogromne znaczenie dla fundacji, dlatego że ma wesprzeć jej podopiecznych.

Pieniądze, które pozyskamy ze sprzedaży kasztanów będą przeznaczone, jak to zwyczajowo bywa na działania propacjenckie, czyli rehabilitację, opiekę wytchnieniową, która nam się zakończyła i trochę musimy łatać dziury. Także pieniądze na pewno nam się przydadzą – dodaje Beata Hernik-Janiszewska, Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Zbiórka potrwa do 28 października, a więc każdy chętny może dołączyć do tej szlachetnej inicjatywy i przynieść swoje kasztanki do siedziby Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, która znajduje się przy ul. Jedności Narodowej 47.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy