Zdrowa i aktywna Długołęka. Mieszkańcy mogli skorzystać z darmowych badań

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wójt Gminy Długołęka, Wojciech Błoński, zaprosił mieszkańców na II edycję akcji pn. "Zdrowa, aktywna Długołęka", która odbyła się 3 września na terenie przy urzędzie gminy. Całe wydarzenie trwało od godziny 10 do 17 i miało na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej.

Na stoiskach, w kolejce, było bardzo dużo osób, które mogły zrobić profilaktykę w niedzielę bez kosztów i bez stania w długich kolejkach i zapisywania się. Wydaje mi się, że to bardzo dobry kierunek, aby wraz z naszymi mieszkańcami coś takiego zrobić. W kopercie mieliśmy przede wszystkim magnes, który należy nakleić na lodówkę i wypełnić całą kartę informacyjną, dotyczącą jakie leki bierzemy, i od kiedy. Ten magnes oznacza, że gdy przyjeżdża pogotowie, mają wszystkie informacje od razu, gdzie jakie leki, od kiedy je zażywa i co zażywa nasz senior. Jest to bardzo pomocne dla lekarzy i ratowników. – mówi Wójt Wojciech Błoński

– stwierdziłam, że sobie jeszcze dodatkowe badania zrobię i skontroluję się. Myślę, że to jest bardzo ważne,

-chciałam zobaczyć, jak to wygląda i przede wszystkim zrobić badania, które mnie interesują. Osteoporoza, witamina D, badanie serca,

– zależy mi również na badaniu na boreliozę, kilka razy mnie ugryzł kleszcz, więc zależałoby mi na zrobieniu takiego badania,

– skorzystałam z badania skóry, wszystkie znamiona zostały mi sprawdzone. Nie jest tak łatwo dostać się do lekarza i zrobić badania, a tutaj jest ta możliwość, w dodatku w niedzielę. Więc jak najwięcej takich inicjatyw.

to jednak zachęca ludzi, żeby się bardziej pilnowali i o siebie dbali. To jest ważne dla każdego, dla młodszego i dla dorosłego tak samo, – mówią mieszkańcy Długołęki.

Nasi mieszkańcy tu przychodzą i się badają. – dodaje wójt Wojciech Błoński. 

-Jest bardzo dobra okazja i jest super – mówi mieszkanka gminy.

Zdrowa, aktywna Długołęka — czyli jak sama nazwa wskazuje — zdrowie. Mamy badanie w kierunku choroby niedokrwiennej serca, taka nowość, badanie witaminy D i coś dla panów, badanie PSA. Wiem, że panowie zawsze się obawiają tego badania, ale szanowni państwo, szanowni panowie, to jest badanie z krwi. Dodatkowo mamy dermato-bus, czyli badanie chorób skóry, oraz osteo-bus, czyli badanie w kierunku osteoporozy. Dodatkowo mamy nasze lokalne przychodnie, mamy stowarzyszenie chorób nadciśnienia płucnego, gdzie można sobie zbadać przez taką słomkę, czy nie mamy nadciśnienia płucnego. Dodatkowo mamy naszą przychodnię zdrowia z Długołęki – Citodent. Aktywnie — czyli sport. Mamy na terenie Długołęki kilkadziesiąt klubów sportowych, mamy badminton, siatkówkę. Można tutaj przyjść ze swoją rodziną, seniorzy mogą się przebadać, oczywiście mogą dostać od nas koperty życia, a dzieci mogą skorzystać w tym czasie z darmowych atrakcji. Służy to integracji i fajnemu spędzaniu czasu w niedzielę. – mówi Edyta Ostrowskakierowniczka Wydziału Współpracy i Promocji gminy Długołęka.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy