Zdrowie psychiczne w dobie pandemii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kondycja psychiczna mieszkańców Wrocławia, w związku z pandemią koronawirusa, pogarsza się. Jak zadbać o zdrowie psychiczne w czasie pandemii i gdzie szukać pomocy psychologicznej?

Wrocławianie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i źle znoszą stan pandemii, mogą zgłosić się po wsparcie psychologiczne. Specjaliści z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Centrum Neuropsychiatrii Neuromed i Wrocławskiego Centrum Zdrowia+ czekają na telefony mieszkańców.

Warto zgłosić się, jeżeli niepokoimy się naszym stanem psychicznym. Warto też przegadać z fachowcami, w jakim miejscu jesteśmy: czy to jest zaburzanie, czy może wystarczy kilka spotkań — tłumaczy Ewa Bartecka-Piłasiewicz, konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii.

Lekarze podkreślają, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne – i należy o nie dbać. Każdy, kto w obecnej sytuacji czuje się gorzej, może skorzystać z bezpłatnego telefonu do specjalisty. Wśród numerów są te przeznaczone dla seniorów, osób niepolskojęzycznych czy uczniów, którzy również mierzą się obecnie z wieloma trudnościami związanymi z nauczaniem zdalnym i brakiem kontaktu z równieśnikami.

Po to jest właśnie to wsparcie, aby uczeń w tej sytuacji wyjątkowej nie musiał czuć się samotny. Podobnie jest z seniorami, którzy pozostają w domach, bo dbają o swoje bezpieczeństwo, ale przy tym płacą swoją cenę — dodaje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Jak tłumaczy Ewa Bartecka-Piłasiewicz, od miesięcy wszyscy mieszkańcy żyją w napięciu i mierzą się z wieloma problemami – zarówno dnia codziennego, jak i tymi związanymi z pandemią. To między innymi samotność, brak poczucia bezpieczeństwa, czy niepewność, co przyniesie jutro. 

Mierzymy się też z takim poczuciem niepewności, jak będzie wyglądał ten świat po pandemii, czy będziemy chorzy, czy będziemy mieli pracę, jaka będzie nasza sytuacja ekonomiczna – właśnie takie problemy zgłaszają nam obecnie pacjenci — dodaje Ewa Bartecka-Piłasiewicz

Specjaliści czekają na telefony od mieszkańców. Szczegółowe informacje i numery dostępne są na stronie www.wrocław.pl. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy