Żeńska drużyna w szeregach Śląska Wrocław

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Śląsk Wrocław jako pierwszy klub w PKO Ekstraklasie utworzył sekcję piłki nożnej kobiet. Na konferencji prasowej oficjalnie ogłoszono podjętą współpracę z nowym sponsorem drużyny, którą stała się wrocławska firma Chemeko System.

Niedawno utworzona sekcja piłki nożnej kobiet teraz, juz oficjalnie, zaczyna reprezentować Śląsk Wrocław. Zawodniczki zaprezentowały nowe stroje w barwach Śląska.

– Z punktu drużyny, uzyskanie takiego sponsora jak firma Chemeko System jest ogromnym krokiem i potwierdzeniem stabilności finansowej. Można powiedzieć otwarcie, że określenie główny sponsor nie jest słowami rzucanymi na wiatr, a poważnym zagwarantowaniem drużynie budżetu w najbliższym sezonie – mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

– Nie jest to z naszej strony przedsięwzięcie komercyjne, ponieważ trudno mówić w tej chwili o kobiecej piłce nożnej w charakterze klubu komercyjnego. Dla nas jest to o tyle istotne, że jesteśmy firmą z Wrocławia, tutaj działamy i płacimy podatki, więc dlaczego nie mielibyśmy wspierać takich początkowych projektów – dodaje Roman Jagiełło, prezes Chemeko Wrocław.

Promowanie piłki nożnej kobiet w Polsce dotychczas pozostawało na drugim planie. Możliwości, jakie kobiecej drużynie daje nowy sponsor, z pewnościa pomogą budować dobry obraz tej dyspcypliny w Polsce.

– Dzięki sponsorowi głównemu będziemy mieli pełen komfort w kwestiach marketingowych i nie tylko – zaznacza Joanna Wróblewska, zawodniczka Śląska Wrocław.

Utworzenie przez Śląsk Wrocław sekcji kobiet, być może zmobilizuje pozostałe kluby do działania. Sami zawodnicy, jak i trener, wierzą, że to krok w dobrą stronę.

– To jak nasza reprezentacja się rozwija i jak sobie radzi pokazuję, że postęp jest spory. My również we Wrocławiu chcemy dołożyć do tego naszą cegiełkę – mówi Piotr Jagieła, trener żeńskiej drużyny Śląska Wrocław.

– Piłka kobieca stałaby się bardziej rozpoznawalna w naszym kraju. Oczywiście, że nie za rok, ale jest to po prostu kwestia czasu, kiedy inne kluby zauważą, że skoro Śląsk Wrocław to dlaczego Legia Warszawa nie mogłaby mieć takiego zespołu – dodaje Karolina Ostrowska, zawodniczka Śląska Wrocław.

Sekcja piłki nożnej kobiet jest kolejną grupą po Blind Football i E-sporcie, która dołączyła do Śląska Wrocław.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy