Zielona Tarcza dla przedsiębiorców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wspiera przedsiębiorców. W ramach pomocy będą mogli oni liczyć na Zieloną Tarczę.

Pandemia koronawirusa wpłynęła na całą gospodarkę. Ze względu na problemy finansowe przedsiębiorców, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w porozumieniu z Ministerstwem Klimatu, przygotował ofertę preferencyjnych pożyczek na zachowanie płynności finansowej.

W związku z pandemią wystąpiły problemy przedsiębiorstw z regulowaniem swoich zobowiązań czy realizacją terminową inwestycji. Z tego powodu fundusze postanowiły przeznaczyć część pieniędzy na tzw. pożyczki płynnościowe — tłumaczy Łukasz Kasztelowicz, Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Zielona tarcza jest częścią rządowego programu Tarczy Antykryzysowej, która ma pomóc przedsiębiorcom korzystającym z oferty funduszu.

Pożyczkę mogą wziąć wszystkie instytucje, które realizują zadania z zakresu ochrony środowiska. Są to głównie spółki komunalne, jednostki samorządu terytorialnego, ale również i przedsiębiorcy, którzy realizują zadania z zakresu ochrony środowiska — dodaje Łukasz Kasztelowicz.

Fundusz oferuje pomoc dolnośląskim przedsiębiorcom w zachowaniu płynności finansowej. Na ten cel przeznaczył 25 milionów złotych. 

W sytuacji, kiedy dana inwestycja środowiskowa nie może zostać zrealizowana, możemy udzielić takiego wsparcia udzielając pożyczki płynnościowej na czas, do kiedy dana spółka stanie na nogi — wyjaśnia Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu

Preferencyjne pożyczki od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pozwolą przedsiębiorcom przetrwać trudny czas i utrzymać miejsca pracy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy