#Zielone Kąty: posadzono ponad 100 drzew w gminie Kąty Wrocławskie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Akcja #Zielone Kąty w gminie Kąty Wrocławskie rozpoczęła się w 2021 roku. Od tego czasu na terenie gminy systematycznie sadzone są kolejne drzewa. W tym roku, w ramach III edycji, dzięki zaangażowaniu mieszkańców i partnerów biznesowych, udało się posadzić blisko 100 nowych drzew.

– Zwłaszcza w takich miejscach bardzo mocno rozwijających się, które się zabudowują, urbanizują się coraz bardziej, ta zieleń jest niezbędna, jest potrzebna, jest bardzo mocno pożądana i chcemy jako gmina również w tym kierunku pójść, zbudować tę świadomość ekologiczną, posadzić trochę drzew, zapewnić trochę zieleni. Zwłaszcza tak jak powiedziałem w tych miejscach, gdzie tej zieleni brakuje i będzie jej brakowało. Chcemy przeciwdziałać tym procesom, które niestety powodują tzw. betonowanie – mówi Julian Żygadło, burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie.

Akcja ma z jednej strony integrować mieszkańców i podnosić ich świadomość ekologiczną, bo to oni angażują się w sadzenie nowych drzew, a z drugiej buduje lokalną społeczność, dlatego że w akcje angażują się przedstawiciele biznesu zlokalizowanego na terenie wokół gminy. Przykładem jest Nestle Purina i Port Lotniczy Wrocław.

– Jako Nestlé Purina jesteśmy głównym sponsorem odbywającego się wydarzenia. Nasza fabryka i my jako zespół stale dbamy o to, aby być odpowiedzialnym partnerem lokalnej społeczności. Nasze działania mają dla nas pierwszorzędne znaczenie, ponieważ to nie tylko być i produkować. Jesteśmy też odpowiedzialnym partnerem biznesowym, jak również integralną częścią lokalnej społeczności, co znaczy, że bierzemy odpowiedzialność za wspólny rozwój – mówi Dietrich Paessens, prezes zarządu Nestlé Purina.

– Jak zwykle w takich inicjatywach, czyli np. sadzenie drzew, wspieramy takie inicjatywy. A w związku z tym, że za plecami jest płot naszego lotniska, więc przyjechaliśmy po sąsiedzku pomóc w sadzeniu drzew. To jest bardzo ważna inicjatywa dla nas. Każde drzewo dorosłe dostarcza około 140 kilogramów tlenu w ciągu roku i tyle samo z około 140 kilogramów tlenu potrzebne jest do życia jednego człowieka. Tak że jedno drzewo to życie jednego człowieka – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

– Tam gdzie ludzie, tam również jest i biznes. I bardzo dobrze. Natomiast my chcemy jak najbardziej wykorzystać ten biznes również dla celów ekologicznych, w celu sadzenia drzew. Wiele firm, które na terenie gminy Kąty Wrocławskie zlokalizowały swoją działalność również w swoim modelu biznesowym, mają wpisane tego typu akcje i chcemy również taką symbiozę budować z tymi firmami – mówi Julian Żygadło, burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie.

Podczas kolejnej edycji akcji #Zielone Kąty, drzewa sądzono m. in. w Sadkowie i Smolcu.

– To są miejsca, które bardzo mocno się zabudowują w ostatnich latach i będą się jeszcze zabudowywały. Stąd też w tych miejscach tak bardzo brakuje tej zieleni i chcemy, aby ta zieleń rosła wraz z zabudową, która tutaj powstaje – mówi Julian Żygadło, burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy