–Podobna inwestycja, można powiedzieć, do pl. Nowy Targ. Ponieważ i w jednym i w drugim przypadku mamy do czynienia z betonem. A jak dobrze wiemy, naszym zadaniem jest to, aby tego betonu we Wrocławiu się pozbywać i implementować zieleń tam, gdzie tylko jest to możliwe. Właśnie dlatego między innymi padło na plac przed Centrum Historii Zajezdnia. W najbliższym czasie planujemy, że pojawi się tam 70 drzew i ponad 500 krzewów – mówi Mikołaj Czerwiński, biuro prasowe UM Wrocławia.
Dodatkowo pojawią się tam również elementy błękitnej infrastruktury.
-Chcemy wdrażać takie rozwiązania, jak chociażby gospodarowanie wodami opadowymi, które będą wykorzystywane na rzez nowej zieleni, która pojawi się w tym miejscu – mówi Mikołaj Czerwiński, biuro prasowe UM Wrocławia.
Oprócz placu przed Centrum Historii Zajezdnia swoją metamorfozę przejdzie także skwer przy ul. Suchej we Wrocławiu, czy też park kieszonkowy na Powstańców Śląskich.
–Dodatkowo planujemy przebudowę promenady tego placu wejściowego przy ul. Świdnickiej. Mówimy tutaj o kolejnych projektach, które łącznie pozwolą nam usunąć aż 7 tys. metrów kwadratowych betonu i zamienić je w zieloną, przyjazną dla mieszkańców infrastrukturę – mówi Mikołaj Czerwiński, biuro prasowe UM Wrocławia.
-Które już teraz, dzięki temu przygotowuje się do prac nad budową kanalizacji deszczowej wzdłuż u. Cegielskiego i ul. Braci Hofmannów – mówi Mikołaj Czerwiński, biuro prasowe UM Wrocławia.
Część środków z funduszy uzyskanych przez Wrocław w ramach projektu FEnIKS trafi również do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.
–Udało nam się pozyskać aż 10 mln zł z Unii Europejskiej. Ten projekt będzie łącznie kosztował nam 15 mln zł. Powstanie sieć kanalizacji deszczowej, przepompownia oraz specjalny zbiornik na 750 metrów sześciennych wody. Będziemy gromadzić deszczówkę, a następnie wykorzystywać wtedy, kiedy będzie nam potrzebna – mówi Przemysław Gałecki, wiceprezes MPWiK Wrocław.