Zielony bank

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jedna z najwiekszych firm kapitałowych we Wrocławiu przenosi swoją siedzibę firmy do nowopowstałego w pełni ekologicznego budynku.

Jak podkreśla rzecznik prasowy Credit Agricole Przemysław Przybylski to zupełnie nowy budynek wybudowanym według najwyższych ekologicznych standardów. Materiały budowlane jakie były wykorzystane przy budowie są ekologiczne. Przy wykończeniu wnętrz wykorzystano produkty z recyklingu albo z takich materiałów które nie szkodzą środowisku lub są w pełni biodegradowalne.

W oficjalnym otwarciu placówki wziął udział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk:

-Prowadzimy od dawna taką strategię zrównoważonego rozwoju gdzie kwestie proklimatyczne odgrywają niezwykle ważną rolę. Cieszy mnie kiedy włączają się firmy ważne dla gospodarki naszego miasta, które są olbrzymimi pracodawcami.

-Dobrze, że bank angażuje się w ekologię, ale uzupełnieniem ze strony banku powinien być np. niskoprocentowy kredyt na pasywizacje budynków aby móc wymienić np. stolarkę okienną czy piece. Krótko mówiąc połączyć dotację miasta z korzystnym kredytem od banku. – zaznaczał ekolog – Radosław Gawlik

Zobacz również

Leo ma około 6 lat i od kilku miesięcy mieszka we wrocławskim TOZ Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Właśnie, żeby pomóc takim bezdomnym zwierzętom, jak ten piesek, we wrocławskim aquaparku już po raz drugi zostały zorganizowane Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy