Zima na całego. Jak długo jeszcze?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zima nie odpuszcza. Ostre mrozy i opady śniegu mogą zostać z nami na dłużej. Policja apeluje o ostrożność na drogach w tych trudnych warunkach pogodowych.

Termometry od kilku dni wskazują temperaturę poniżej zera, do tego z nieba wciąż pada śnieg, dlatego warunki na drogach są bardzo trudne – mówi st. sierż. Paweł Noga, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Jak informuje policja, liczba zdarzeń na drogach jest podobna do przypadków, kiedy warunki są dobre. Kierowcy jeżdżą wolniej i ostrożniej. Jednak funkcjonariusze wciąż przypominają o elementach bezpieczeństwa.

Odśnieżmy samochód, usuńmy z szyb lód, aby zapewniło nam to dostateczną widoczność. Pamiętajmy o tym, żeby zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu , abyśmy mogli bezpiecznie zatrzymać się – podkreśla, Paweł Noga

Obecna sytuacja na drogach niezbyt cieszy kierowców. Szczególnie dokuczają im nie odśnieżone fragmenty dróg.

Nie jest to odśnieżone tak jak powinno być, a jeżeli jednak jest gdzieś odśnieżone, to tworzy się błoto poślizgowe. Jak ktoś nie ma zimowych opon, to bez szans.

Śniegu jest mnóstwo, tak że brniemy w tym śniegu.

Żeby wymienić zimowe opony, to o tym pamiętałam jeszcze przed sezonem, natomiast niewygodnie się jeździ, to prawda.

Na głównych drogach, dobrze się jeździ. Natomiast jeżeli chodzi o osiedlówki, to niestety koszmar.

Trzeba wolno jechać, ze względu na to, że mróz trzyma i można wpaść w poślizg mówią wrocławscy kierowcy

Specjaliści przewidują , że taka pogoda może utrzymać się na dłużej. Zima niewątpliwie jest trudnym okresem jak i dla kierowców, tak i dla pieszych, dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo nie tylko na drodze. 

 

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy