Zima niestraszna wrocławskim kierowcom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zimowa aura zawitała do Wrocławia. Dawno w stolicy Dolnego Śląska nie spadło tyle śniegu. Czy kierowcy byli przygotowani na zmianę pogody?

Większość kierowców przygotowała się na trudne warunki i nie miała problemów z poruszaniem się na drodze. Nie brakowało także takich opinii, że stan dróg jest w miarę dobry.

Na chwilę obecną żadnego poważnego w skutkach zdarzenia nie zaobserwowaliśmy. Były mniejsze zdarzenia. Były pojazdy ciężarowe, dostawcze, które nie potrafiły sobie poradzić na śliskich podjazdach. Na chwilę obecną mamy stan bez poszkodowanych, to świadczy o odpowiedzialności wrocławian – mówi sierż. sztab. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

W weekend temperatura spadnie do nawet -12 stopni, opady śniegu nadal będą intensywne. Pamiętajmy o odśnieżaniu szyb, oświetlenia, kierunkowskazów pojazdu, aby zapewnić sobie i innym dobrą widoczność.

Na pewno powinniśmy zwiększyć odległość od pojazdu poprzedzającego. Nawet jadąc z niewielką prędkością, jadąc w korku, powinniśmy zachować ten dystans nieco większy, ponieważ w takich warunkach, jakie panują obecnie we Wrocławiu, ta droga hamowania może być wydłużona – dodaje sierż. sztab. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Warto też wyjść z domu kilka minut wcześniej, żeby zapewnić sobie czas na obsługę pojazdu. W czasie, gdy będziemy podziwiać uroki zimowej aury, pamiętajmy o bezpieczeństwie na drogach.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy