Zima we Wrocławiu będzie deszczowa i ciepła?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pogoda nas nie rozpieszcza. Parę tygodni temu temperatura we Wrocławiu była 10 stopni poniżej zera, a w Sylwestra mieliśmy ponad 11 stopni na plusie. Synoptycy prognozują, że niestety taka pogoda może utrzymać się z nami na dłużej, a zima w stolicy Dolnego Śląska będzie ciepła i raczej deszczowa.

To znaczy w najbliższe dni to będzie taka można powiedzieć pogodowa przeplatanka, czyli jakby taka jazda kolejką górską. W dzień będzie w okolicach zera, a natomiast nocami na lekkim minusie. To znaczy nie będą to jakieś ogromne spadki temperatur, ale będzie deszcz ze śniegiem, padający w ciągu dnia. Może zamarzać i sprawić, że drogi mogą być we Wrocławiu śliskie. Tak że mieszkańcom Wrocławia parasole na pewno się przydadzą – mówi Radosław Droździoł, Centrum Modelowania Meteorologicznego, IMGW w Warszawie.

Zdania wrocławian na temat takiej pogody są podzielone. Jednym się podoba, a drudzy wolą śnieg i mrozy.

Nie sądzę, żebym była w tej grupie, której podoba się taka pogoda i nie sądzę, żeby komukolwiek się podobała. Niestety jestem taką typową osobą, która twierdzi, że zima musi być jednak biała.

Pogoda nie jest najlepsza, ale też nie jest najgorsza. Tęsknie za śniegiem, ale podoba mi się.

Szkoda, że nie ma śniegu, ale we Wrocławiu rzadko kiedy jest śnieg. Tak że cóż. Zdecydowanie bardziej lubię śnieg, deszcz jak siedzę w domu.

Jest okay, dużo spaceruję. Tak że nie ma dla mnie większego problemu. Wolę taką deszczową pogodę, niż jak jest ślisko i śnieżnie – mówią wrocławianie.

Według prognoz synoptyków taka  pogoda ma się utrzymać we Wrocławiu do 12 stycznia, a później nadejdzie kolejne ocieplenie.

Temperatury we Wrocławiu mogą dochodzić do 5, a nawet 8 stopni na plusie. Tak że taka jest prognoza tych temperatur wyższych na weekend 15-16 stycznia. Po kolejnym weekendzie, czyli po tym 16 stycznia ma nadejść lekkie ochłodzenie. Tak że można powiedzieć, że to jest taka zima bardzo lekka, z takimi okresami, gdzie parę dni będzie trochę cieplej, parę dni będzie mroźniej – mówi Radosław Droździoł.

Kolejne tygodnie w stolicy Dolnego Śląska również będą ciepłe. Temperatury raczej wiosenne – od 5 do 7 stopni na plusie. Najzimniejszy tydzień czeka na nas pod koniec stycznia, wtedy temperatura spadnie do 2 stopni poniżej zera. Synoptycy tłumaczą, że taka pogodowa huśtawka  spowodowana jest napływem powietrza z różnych części Europy oraz zaznaczają, że śniegu i mrozu, jakie były przed świętami raczej nie będzie.

W tym okresie świątecznym mieliśmy takie szczęście, że napływały masy właściwie znad Rosji, a stamtąd jest to powietrze arktyczne i kontynentalne, dlatego jest zimno. Wrocław jest uprzywilejowany, bo praktycznie z całą ścianą zachodnią i z południowym zachodem będą takimi najcieplejszymi miejscami w Polsce. Tak że kto nie lubi zimy i oszczędza na gazie to może być zadowolony – mówi Radosław Droździoł, Centrum Modelowania Meteorologicznego, IMGW w Warszawie

A jak będzie naprawdę – zobaczymy.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy