– To jest rekrutacja dla tych, którzy obronili, lub w najbliższych tygodniach obronią się na poziomie inżynierskim. Po ukończeniu tego etapu zapraszamy do kontynuacji edukacji na poziomie drugiego stopnia. Z uwagi na to, że u nas studia inżynierskie trwają 3,5 roku – to, żeby nie robić studentom przerwy półrocznej zdecydowaliśmy, jak co roku prowadzić rekrutację zimową na studia magisterskie – mówi Mateusz Przygoda, Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.
Na studentów czeka prawie 4,5 tysiąca miejsc na 64 kierunkach. 21 z nich prowadzonych jest w języku angielskim. Wśród studiów II stopnia Politechnika oferuje także dwie nowości – studia na kierunku gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu na Wydziale Inżynierii Środowiska. Ci, którzy zdecydują się na wybrać ten kierunek, mogą spodziewać się zajęć związanych z innowacyjnymi technologiami związanymi z recyklingiem, bioinżynierią i walką ze skutkami zmian klimatycznych. Druga nowość to bezpieczeństwo i higiena pracy.
– Zapraszamy młodych inżynierów do studiowania Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, ponieważ bezpieczeństwo pracy jest jednym z podstawowych warunków działalności przedsiębiorstwa. Zdobyta w ramach tych studiów wiedza pozwoli młodym inżynierom zdobyć dodatkowe kwalifikacje i pozwoli podjąć pracę w służbach BHP w każdej branży – wyjaśnia dr inż. Paweł Strzałkowski, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr.
Co ważne, specjalistą bhp można zostać tylko po ukończeniu studiów, dlatego Politechnika postanowiła uruchomić nowy kierunek.
– Warto zerknąć na kryteria rekrutacji, bo zapraszamy do kontynuowania studiów po tych pierwszego stopnia, to jeszcze istnieje możliwość po przycięciu systemu pięcioletniego na dwa etapy – pierwszy stopień i drugi, żeby ewentualnie takie studia zmienić, w granicach rozsądku. Chodzi nie o to, żeby architekt poszedł na informatykę, tylko o to, że jeśli ktoś po informatyce chciał spróbować swoich sił na cyberbezpieczeństwie, to jak najbardziej jest to możliwe – podkreśla Mateusz Przygoda, Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.
Największym zainteresowaniem niezmiennie od lat cieszą się informatyka i kierunki związane z IT.
– Mamy trzy informatyki – stosowaną, algorytmiczną i techniczną. W zeszłych latach zawsze były to kierunki top 3, jeśli chodzi o zainteresowanie. W tym roku czekamy jeszcze na dane rekrutacyjne, ale spodziewamy się, że podium będzie dalej zajęte przez kierunki okołoinformatyczne – zaznacza Mateusz Przygoda, Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.
Od 17 do 20 stycznia odbędą się webinary dotyczące poszczególnych kierunków. Rekrutacja trwa do 18 lutego.