Zimowa rekrutacja na PWr. Ponad 60 kierunków czeka na studentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwa zimowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Na studentów czeka ponad 60 kierunków II stopnia, w tym dwie nowości. Od 17 do 20 stycznia uczelnia zaprasza także na spotkania informacyjne w formie online.

To jest rekrutacja dla tych, którzy obronili, lub w najbliższych tygodniach obronią się na poziomie inżynierskim. Po ukończeniu tego etapu zapraszamy do kontynuacji edukacji na poziomie drugiego stopnia. Z uwagi na to, że u nas studia inżynierskie trwają 3,5 roku – to, żeby nie robić studentom przerwy półrocznej zdecydowaliśmy, jak co roku prowadzić rekrutację zimową na studia magisterskie – mówi Mateusz Przygoda, Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Na studentów czeka prawie 4,5 tysiąca miejsc na 64 kierunkach. 21 z nich prowadzonych jest w języku angielskim. Wśród studiów II stopnia Politechnika oferuje także dwie nowości – studia na kierunku gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu na Wydziale Inżynierii Środowiska. Ci, którzy zdecydują się na wybrać ten kierunek, mogą spodziewać się zajęć związanych z innowacyjnymi technologiami związanymi z recyklingiem, bioinżynierią i walką ze skutkami zmian klimatycznych. Druga nowość to bezpieczeństwo i higiena pracy.

Zapraszamy młodych inżynierów do studiowania Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, ponieważ bezpieczeństwo pracy jest jednym z podstawowych warunków działalności przedsiębiorstwa. Zdobyta w ramach tych studiów wiedza pozwoli młodym inżynierom zdobyć dodatkowe kwalifikacje i pozwoli podjąć pracę w służbach BHP w każdej branży – wyjaśnia dr inż. Paweł Strzałkowski, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr.

Co ważne, specjalistą bhp można zostać tylko po ukończeniu studiów, dlatego Politechnika postanowiła uruchomić nowy kierunek.

Warto zerknąć na kryteria rekrutacji, bo zapraszamy do kontynuowania studiów po tych pierwszego stopnia, to jeszcze istnieje możliwość po przycięciu systemu pięcioletniego na dwa etapy – pierwszy stopień i drugi, żeby ewentualnie takie studia zmienić, w granicach rozsądku. Chodzi nie o to, żeby architekt poszedł na informatykę, tylko o to, że jeśli ktoś po informatyce chciał spróbować swoich sił na cyberbezpieczeństwie, to jak najbardziej jest to możliwe – podkreśla Mateusz Przygoda, Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Największym zainteresowaniem niezmiennie od lat cieszą się informatyka i kierunki związane z IT.

Mamy trzy informatyki – stosowaną, algorytmiczną i techniczną. W zeszłych latach zawsze były to kierunki top 3, jeśli chodzi o zainteresowanie. W tym roku czekamy jeszcze na dane rekrutacyjne, ale spodziewamy się, że podium będzie dalej zajęte przez kierunki okołoinformatyczne – zaznacza Mateusz Przygoda, Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Od 17 do 20 stycznia odbędą się webinary dotyczące poszczególnych kierunków. Rekrutacja trwa do 18 lutego.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy