Zimowa rekrutacja w szkołach wyższych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ruszyła zimowa rekrutacja we wrocławskich szkołach wyższych. Kandydaci na studentów już teraz mogą składać dokumenty.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej można zapisywać się na kierunki, które rozpoczęły się w październiku, a więc kandydat dołączy do trwającego już toku studiów.

– Ci wszyscy kandydaci, którzy gdzieś się zagapili lub nie zdążyli i nie dotarli do nas w lecie, mogą do nas przyjść już teraz i skorzystać z zimowej rekrutacji, ale dołączyć do grup, które zaczęły zajęcia w październiku. Kontynuować studia na tym drugim semestrze, natomiast ten pierwszy zaliczać jako zaległy w ciągu najbliższego roku – mówi Joanna Tatar, zastępca dyrektora Biura Rekrutacji Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

To ukłon w stronę studentów, którzy nie chcieliby tracić roku i rozpoczynać nauki dopiero w październiku. Ci kandydaci, który będą chcieli studiować od nowego roku akademickiego, mogą składać dokumenty już w marcu. Nieco inaczej wygląda rekrutacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Kandydaci rozpoczną naukę w marcu, a dokumenty mogą dostarczać już teraz.

– Kierunki, które są dostępne w naborze marcowym to jest – na pierwszym stopniu – zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse, rachunkowość i logistyka. Proponujemy również studia inżynierskie na kierunkach takich jak zarządzanie, logistyka i informatyka – zaznacza dr Regina Borucka-Lebiedź z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Oprócz tego dostępne są także kierunki na studiach magisterskich i magisterskich połączonych ze ścieżką podyplomową. Dokumenty można składać internetowo lub w Biurze Rekrutacji. W Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu rekrutują już na semestr letni 2020/2021, a więc studenci również rozpoczną naukę od drugiego semestru. Kandydaci mogą wybrać jeden z kierunków w języku angielskim.

– Logistyka, informatyka lub zarządzanie jeśli chodzi o studia stacjonarne. Na studiach niestacjonarnych proponujemy jeden kierunek: zarządzanie – w tym przypadku studia licencjackie i magisterskie – podkreśla Julia Vakula, kierownik Biura Rekrutacji Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.

Zajęcia w WSH rozpoczną się 1 marca, a dokumenty można składać do 26 lutego. Na razie, ze względu na pandemię, studenci nie zawitają do murów uczelni.

– W tej chwili trudno powiedzieć co dalej. Będzie to zależało od sytuacji w całym kraju, a także decyzji rządu i władz uczelni. W tej chwili wszystkie zajęcia odbywają się w trybie online – dodaje  Julia Vakula, kierownik Biura Rekrutacji Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.

Chociaż zajęcia na razie odbywają się zdalnie, można do nich dołączyć już w najbliższym czasie, decydując się na zimową rekrutację.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy