Zimowe atrakcje w Zamku Topacz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zabawa światłem, muzyka i scenografią - to w kilku słowach Park Iluminacji. Powstał w podwrocławskiej Ślęzie po to, aby bajkowym klimatem, umilić covidową rzeczywistość.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że z atmosfery świąt niewiele zostało. Właściciele podwrocławskiego Zamku Topacz postanowili uratować tę atmosferę i pozwolić Dolnoslązakom, choć przez chwilę, poczuć prawdziwą magię świąt. Wszystko z zachowaniem rygorystycznych zasad epidemicznych. Park Iluminacji, bo to o nim mówimy, to nie jedyna atrakcja, jaką będzie można zobaczyć w Ślęzie. 

To miejsce lekko zmieni swój charakter. Nie będzie to tylko hotel dla turystów, ale także miejsce, do którego można przyjść i coś zobaczyć – mówi Andreas Wierus, Dyrektor Generalny Hotelu Zamek Topacz Resort & Art SPA.

Podróż do Krainy Wyobraźni to 11 stacji tematycznych, które łączą w sobie światło, muzykę i bajkową scenerię. Przestrzeń wokół zamku, została zagospodarowana tak, aby spacerujący czuli się w pełni bezpiecznie. Na całej spacerowej trasie są umieszczone tablice informacyjne i płyny do dezynfekcji rąk.

Bezpieczny spacer po oświetlonym parku. Niestety eksponatów nie można dotykać, wszystko jest oparte o zasady bezpieczeństwa. Myślę jednak, że jest to atrakcja dla dorosłych i dla dzieci – dodaje Andreas Wierus,

Atrakcje Parku Iluminacji wzbogaci wystawa w Muzeum Motoryzacji. Tym razem jednak w zupełnie innej odsłonie. 

Mamy nadzieję, że będziemy mogli wpuszczać grupy po 28 grudnia. Będą one mogły wziąć udział w niezwykłym show, które połączy światło i dźwięk w filmie o historii motoryzacji – wyjaśnia Adam Kornafel z Muzeum Motoryzacji.

Spacer po Parku Iluminacji jest biletowany, ale dwa złote z każdego biletu będą przekazana szczytny cel. 

Jeśli już coś robimy w Zamku Topacz, to chcemy też pomagać. Tym razem dwa złote z każdego biletu trafią do dzieci z Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w Wierzbicach i Jaszkotle – podsumowuje Andreas Wierus,

Zimowe atrakcje w Zamku Topacz będą dostępne dla gości do połowy marca.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy