Zimowe zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UWR

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Miejsce, gdzie jest cały czas zielono można poznać historie tropikalnych roślin i zobaczyć je, to Ogród Botaniczny w samym sercu Wrocławia. Po raz trzeci to miejsce otwiera się na zimowe zwiedzanie. Podczas weekendu można wejść do tego ogrodu i zobaczyć jego zakamarki.

– To jest nowy cykl od trzech lat, dzięki czemu można zwrócić większą uwagę na kolekcję szklarniowe, dowiedzieć się czegoś więcej na temat roślin. Podczas spaceru z przewodnikiem możemy zobaczyć wanilie, monstery, pieprz, czy inne rośliny – mówi Karolina Sokołowska, przewodnik Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.    

Historie roślin, szczególnie tych egzotycznych, które znajdują się  w ogrodzie botanicznym są wyjątkowe. Epifity w strefie tropikalnej na świecie stanowią około 30-stu procent roślinności.  

– Są to rośliny, które rosną bez podłoża. Mają bardzo przekształcone korzenie, a wodę i składniki pobierają przez komórki liści – dodaje Karolina Sokołowska, przewodnik Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.    

Podczas zwiedzania można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o każdej grupie roślin, a także zobaczyć kwitnienie w zimie. Wycieczki z przewodnikiem cieszą się dużym zainteresowaniem.  

– Jestem pierwszy raz we Wrocławiu i tym ogrodzie i jest pięknie. Zainteresowały nas rośliny egzotyczne – podkreślali zwiedzający.  

Ogród botaniczny zimą będzie można zwiedzać w każdy weekend do 22 marca.  

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy