Zintegrowane centum pediatrii w USK. Powstanie z rządowych pieniędzy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zintegrowane Centrum Pediatryczne za ponad 200 milionów złotych powstanie przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Pieniądze trafią do Wrocławia z rządowego Funduszu Medycznego. Inwestycja ma poprawić jakość świadczonych usług w zakresie pediatrii.
  • Przede wszystkim opieka pediatryczna będzie w tej chwili zintegrowana w jednym obiekcie, ta opieka nieinterwencyjna. Kliniki pediatryczne będą przeniesione ze starego kampusu, który ma już ponad 200-letnią historię i dodatkowo wyposażone w nowoczesny sprzęt – mówi dr Jakub Berezowski, dyrektor USK we Wrocławiu.

  • To jest konkurs w ramach Funduszu Medycznego. Fundusz Medyczny to jest projekt zainicjowany przez pana prezydenta Andrzeja Dudę. Jego celem jest zapewnienie dodatkowych środków na inwestycje w najbardziej wrażliwe społecznie obszary w systemie ochrony zdrowia. Bez wątpienia pediatria jest jednym z tych obszarów. Po raz pierwszy tak duży konkurs. Bardzo się cieszę, że na drugim miejscu w całej Polsce jest Wrocław. Dzięki temu ponad 200 milionów złotych trafi na budowę zintegrowanego szpitala pediatrycznego – wyjaśnia Janusz Cieszyński, sekretarz stanu KPRM, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

  • Budynek, który będzie w sobie zawierał trzy obszary: wielospecjalistyczny szpital dziecięcy zawierający wszystkie niezabiegowe obszary pediatrii – endokrynologia, gastrologia, kardiologia, laryngologia, neurologia i tak dalej; system poradni, które będą przylegały do tych wszystkich oddziałów specjalistycznych i oprócz tego olbrzymi oddział dzienny, który będzie stanowił serce tego całego przedsięwzięcia, w którym będą hospitalizowane wszystkie możliwe sytuacja medyczne w trybie jednodniowym, czyli pacjent ma rano przyjść i w tym samym dniu znaleźć się w domu – zaznacza dr Tomasz Pytrus, pełnomocnik rektora ds. budowy Uniwersyteckiego Instytutu Pediatrii oraz kierownik Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia USK we Wrocławiu.

  • Ono się będzie mieścić na terenie szpitala, niedaleko Instytutu Hematonkologii Dziecięcej. Tym samym będzie również zintegrowane z tymi zabiegowymi centrami jak chirurgia dziecięca, okulistyka dziecięca. Będzie tam również Klinika Chorób Zakaźnych i Immunologii – dodaje dr Jakub Berezowski, dyrektor USK we Wrocławiu.

  • Bardzo duże znaczenie. Każdy wrocławianin wie, że dzisiaj ta pediatria umiejscowiona w tych wiekowych budynkach na Klinikach nie zapewnia takiego standardu opieki, jeżeli chodzi o mury i budynki. Kadra dydaktyczna i medyczna są na fantastycznym poziomie, dlatego budowa takiego nowego centrum, które zapewni świetne warunki do pracy medyków i kształcenia nowych studentów – kształcenie nowych medyków to jeden z priorytetów rządu – wiemy, że to jest coś, co już dawno powinno być zrealizowana i cieszy to, że znalazły się pieniądze i ta inwestycja będzie realizowana – podsumowuje Janusz Cieszyński, sekretarz stanu KPRM, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy