Żłobek na Sołtysowicach już prawie gotowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od jesieni tego roku mieszkańcy Sołtysowic będą mogli korzystać z nowoczesnego żłobka, który powstaje przy ul. Sołtysowickiej 9a. Będzie tutaj także filia Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz pomieszczenia przeznaczone dla rady osiedla. Nowo wybudowany budynek będzie ekologiczny i energooszczędny.

Żłobek przy ul. Sołtysowickiej jest już na ostatniej prostej, jeśli chodzi o cały proces inwestycyjny. Mamy za sobą te wszystkie podstawowe prace, począwszy od fundamentów, poprzez mury, warstwy instalacyjne, poprzez pierwsze warstwy wykończenia – czyli obiekt jest w pełni zamknięty. Mamy posadzki, teraz będziemy przystępować do prac wykończeniowych – mówi Bartosz Nowak, Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Placówka pomieści sto pięćdziesięcioro dzieci. Wewnątrz obiektu powstały sale, które będą pełniły różne funkcje – będzie bawialnia, sypialnie, magazyny, szatnie. Powierzchnia użytkowa budynku to 1750 metrów kwadratowych. Na dwustu metrach kw. powstanie biblioteka, a dla rady osiedla przeznaczono ponad stumetrowy lokal. 

Prowadzimy teraz prace instalacyjne wewnętrzne oraz prace instalacyjne zewnętrzne. Rozpoczynamy prace związane z sufitami, podwieszeniami sufitów. Od poniedziałku zaczynają się prace wykończeniowe ścian, malarskie i w najbliższych tygodniach rozpoczną się prace związane z wykonywaniem wykładzin. Tak że prowadzimy już w tej chwili prace stricte wykończeniowe – mówi Józef Paśnik, kierownik budowy żłobka przy ul. Sołtysowickiej.

To jest kolejny przykład tego, jak się wpisujemy w trendy i też je wyznaczamy dzięki rozwiązaniom proekologicznym. Nie zabraknie tutaj fotowoltaiki, mechanicznej wentylacji, jak również same wody odpadowe będą gospodarowane tutaj na miejscu – mówi Bartosz Nowak.

Teraz trwają także prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół żłobka. W ramach inwestycji powstanie również droga dojazdowa.

Przygotowujemy się tutaj również do rozpoczęcia budowy drogi dojazdowej, ogrodzenia terenu. Na chwilę obecną prowadzone są roboty brukarskie chodników wokół żłobka – mówi Józef Paśnik.

Obiekt będzie wielofunkcyjny, dzięki czemu będą mogli z niego korzystać zarówno najmłodsi mieszkańcy Sołtysowic, jak i dorośli. Koszt inwestycji to ponad 12,3 mln zł.

Poza samym żłobkiem, też ta warstwa społeczna obok, czyli biblioteka, miejsce dla rady osiedla. To wszystko jest bardzo ważne, ponieważ to są dodatkowe metry kwadratowe, które sprawiają, że osiedle samo w sobie będzie żyło i będzie też miało tutaj swoją enklawę. Wszyscy ci, którzy mieszkają na Sołtysowicach, będą mogli wykorzystać tę przestrzeń w różny sposób – mówi Bartosz Nowak, Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy