Złomowisko kontenerów na Gądowie Małym. Mieszkańcy walczą

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Znajdujemy się na Gądowie Małym. Tuż za moimi plecami widzicie państwo kontenery. Jest ich tutaj około 40. Mieszkańcy skarżą się, że mają po prostu przed swoimi oknami złomowisko. Już od ponad pół roku walczą o to, żeby ktoś te kontenery posprzątał i coś z nimi zrobił. Pytanie jest teraz takie - kto to zrobi i kiedy?

Okna mieszkanki Gądowa Małego Aleksandry Erbert, wychodzą bezpośrednio na teren pseudo-inwestycji przy ul. Tańskiego 2-6. Jak zaznacza mieszkanka, kontenery pojawiły się tutaj na początku tego roku i od tego momentu nic się nie dzieje.

Kontenery od strony Bajana pojawiły się jeszcze chyba w lutym i już wtedy dzwoniliśmy i pisaliśmy do Urzędu Miasta, ale miasto powiedziało, że nie jesteśmy stroną, że jest RODO i nie przysługuje nam dostęp do żadnych informacji. Więc jak dopiero masowo zaczęto zwozić te kontenery, których w sumie jest czterdzieści parę sztuk, to wtedy zorientowaliśmy się, że sprawa jest poważnaAleksandra Erbert, mieszkanka Gądowa Małego.

Z oświadczenia biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia, które zostało opublikowane w kwietniu tego roku, wynika, że na tym terenie miały powstać biurowce, a kontenery stanowią zaplecze tej budowy. 

Od 2012 roku inwestor posiada pozwolenie na budowę pięciu budynków biurowo-usługowych. Kontenery stanowią zaplecze budowlane dla tej inwestycji. 

Wydział Architektury zwróci się do Powiatowego Nadzoru Budowlanego o kontrolę procesu budowanego na omawianej działce ” –

fragment oświadczenia biura prasowego Urzędu Miasta Wrocławia z dnia 29.04.2021.

Ale widać, że to nie jest zaplecze żadnej budowy. To jest po prostu jakiś śmietnik. Przecież widać, że te kontenery do czego się nie nadają. Dopiero po jakimś czasie Inspektor Nadzoru Budowlanego, napisał do mnie pismo, że moja skarga jest zasadna i nie ma żadnego pozwolenia na budowę – podkreśla Aleksandra Erbert.

– To jest tak naprawdę wysypisko śmieci. Właściciel zostawił te kontenery i teraz czeka co dalej. Mają tylko państwo informację o tym, że powstaje parking dozorowany. Niestety te telefony, które zostały tutaj podane, nie są aktywne.

– Nie chcemy tego i okazuje się, że bardzo trudno tego się pozbyć. Wiemy, że to już zostało uznane za samowole budowlaną i nic, cisza. To nie jest tylko złomowisko, to również może być siedlisko różnych nieciekawych osób, które sobie tutaj znajdą schronienie oraz brudu, zaraz i wszystkiego – skarżą się mieszkańcy.

Zwróciliśmy się do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego miasta Wrocławia z zapytaniem na jakim jest teraz etapie sprawa obiektów kontenerowych usytuowanych przy ul. Tańskiego 2-6 we Wrocławiu.

W dniach 16-20.08.2021 r. będziemy formułować i wydawać decyzję w sprawie. Zakończenie postępowania w przypadku braku wniosku o legalizację przyjmuje formę decyzji administracyjnej, nakazującej rozbiórkę obiektów budowlanych.

W odniesieniu do okoliczności czasu trwania postępowania – wyjaśniam, że wyegzekwowanie doprowadzenia budowy do zgodności z prawem wymaga dochowania staranności przy stosowaniu przepisów prawa i procedury administracyjnej, w tym też z poszanowaniem prawa stron postępowania” – odpowiedź Przemysława Samockiego, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Wrocławia z dnia 13.08.2021.

Do sprawy powrócimy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy