Złota wstążka dla dzieci z nowotworami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrzesień to miesiąc Świadomości Nowotworów u dzieci. W Polsce co roku ponad tysiąc małych pacjentów słyszy taką diagnozę. Aby nagłośnić skalę problemu, ruszyła akcja Złota Wstążka.

Statystyki pokazują, że codziennie troje dzieci dowiaduje się, że ma nowotwór. 80% z nich zdrowieje, dzięki szybkiej diagnozie i innowacyjnym metodom leczenia. Ważna jest jednak czujność i świadomość skali problemu, dlatego przez cały wrzesień Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową będzie prowadzić ogólnopolską Kampanię Złotej Wstążki.

Jest to symbol międzynarodowy. Złoty dlatego, że to bardzo cenny kruszec, a dzieci to bardzo cenne osoby, o które musimy dbać i są cenne dla nas wszystkich – mówi Bartłomiej Dwornik z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Pomóc można na kilka sposobów. Jednym z nich jest dołączenie do rekreacyjnego wyzwania RakReaton, którego celem jest zebranie miliona kilometrów wśród wszystkich uczestników. Pozwala to połączyć aktywność fizyczną z pomocą dzieciom z nowotworami. Do tego przeznaczona jest specjalnie dedykowana aplikacja Activy.

Decydujemy, ile kilometrów przebędziemy i po wykonaniu tego naszego celu, sponsorzy wpłacają środki na nasze konto. Oprócz tego sami możemy wymyślić jakieś indywidualne wyzwanie. Małe lub większe, bardziej lub mniej karkołomne i zamieścić je na stronie naratunek.org. Tam też zakładamy skarbonkę, wykonujemy zadanie i zbieramy pieniążki dla dzieci chorych na raka – dodaje Klaudia Smolarska z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Dziecko chore na raka otrzymuje około 2500 zastrzyków i 1000 kroplówek, a około 800 razy ma pobieraną krew. Część tych zabiegów można jednak wykonać w domu. Wszystko dzięki programowi Broviac.

Pacjenci mają wkłucie centralne, które pielęgnować mogą sami rodzice w domu. Mogą też przez nie podawać leki, pobierać krew. Nie są do tego potrzebni lekarze ani pielęgniarki, dlatego dzieci więcej czasu mogą spędzać w domu, a mniej w szpitalu. I to też możemy wspierać na siepomaga.pl – zaznacza Klaudia Smolarska z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Chcemy uświadomić ludziom, że po pierwsze to nie jest marginalny problem jeśli chodzi o całą służbę zdrowia. Po drugie chcielibyśmy pokazać, że tym dzieciom można realnie pomóc, nawet wykonując bardzo niewielkie rzeczy. Z tych małych cegiełek można zbudować coś bardzo wielkiego i fajnego – dodaje Bartłomiej Dwornik z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Akcja Złota Wstążka będzie trwać do końca września. Celem jest zebranie 100 000 tysięcy złotych na leczenie dzieci chorych na nowotwory.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy