„Złote płyty” w Teatrze Muzycznym Capitol. Co ludzkość wysłała w kosmos?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Złote płyty”, czyli nowy spektakl w Teatrze Muzycznym Capitol, to opowieść o pracach komisji pod przewodnictwem Carla Sagana, która w 1976 roku dostała od NASA specjalne zadanie. Premiera opowieści o tym, co ludzkość wysłała w kosmos już w sobotę 3 lutego.
  • Carl Sagan w latach siedemdziesiątych dostał propozycję od NASA, żeby stworzyć taką komisję, która miałaby zdecydować, jakie materiały powinny się znaleźć na tych płytach, jaka muzyka, jakie obrazy, jakie zdjęcia. Zrobić taką wizytówkę ludzkości, która miałaby być takim ewentualnie listem do kosmitów, do cywilizacji obcych, które mogłyby za np. kilkadziesiąt milionów lat przechwycić te sondy? No i zaintrygowało mnie bardzo to, jak wyglądały te obrady – mówi Mateusz Pakuła, scenarzysta i reżyser spektaklu „Złote płyty”.

  • Gram Carla Sagana, światowej sławy znawcę kosmosu, który jest przewodniczącym komisji, która ma zdecydować, co będzie wytłoczone na złotych płytach i wysyłane z sondami kosmicznymi Voyager jako znak naszej cywilizacji. Przede wszystkim główną opowieścią jest praca komisji. Bardzo ciekawy koncept tego, co jest znakiem naszej cywilizacji, co opowiada o nas jako o ziemianach, ale w tle niestety albo i stety wydarzają się rzeczy przewrotne. Tu mówimy o bardzo wzniosłych rzeczach, a tu jednak życie pokazuje swoje i to, w jaki sposób później ta przewrotna historia się wydarza – mówi Rafał Derkacz, aktor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, gra Carla Sagana.

Mowa oczywiście o historii miłosnej. 

  • Jest to spektakl, który dotyka bardzo poważnych tematów, ale pokazuje bardzo takich poczciwych, nieporadnych i śmiesznych w swoich uniesienia miłosnych bohaterów. Natomiast piosenki, które towarzyszą temu spektaklowi chyba wszystkie, a na pewno znakomita większość, to są utwory z 1976 roku. Myślę, że widzowie świetnie rozpoznają piosenki, które były wielkimi hitami – mówi Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Premiera spektaklu w sobotę 3 lutego. Na kolejne dni dostępne są jeszcze bilety. 

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy