Zmiana w organizacji ruchu w rejonie mostów Jagiellońskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ważna informacja dla wszystkich kierowców. W nadchodzący weekend z 29 na 30 października planowana jest zmiana w organizacji ruchu w rejonie mostów Jagiellońskich. W związku z tym, jeden z mostów, a dokładnie południowy, zostanie zamknięty dla samochodów. W tym czasie ruch kołowy w obu kierunkach będzie odbywał się drugą jezdnią wzdłuż al. Jana Kochanowskiego.

W ten weekend, w nocy z 29 na 30 października będziemy zamykać most Jagielloński południowy, nowy, chodzi o ten most w relacji z Psiego Pola do centrum. Planujemy na tym moście przede wszystkim remont nawierzchni. W wyniku tego remontu zostanie on zamknięty dla ruchu samochodowego, natomiast ruch pieszy i rowerowy zostanie utrzymany – mówi Klaudia Piątek, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

W ramach remontu planowana jest wymiana nawierzchni, która zostanie wzmocniona specjalną siatką. Dodatkowo płyta pomostu zostanie pokryta specjalną powłoką antykorozyjną. Wiąże się to z koniecznością zmian w organizacji ruchu.

Kierowcy muszą się liczyć ze zwężeniem. Przed skrzyżowaniem z ulicy Toruńskiej kierowcy będą musieli przejechać na drugą stronę i pojechać mostem Jagiellońskim starym i dopiero za kolejnym skrzyżowaniem wrócą na dotychczasową jezdnię – mówi Klaudia Piątek.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, który będzie realizował prace remontowe na moście Jagiellońskim, zaznacza, że utrudnienia w ruchu na tym odcinku nie potrwają dłużej niż 3 miesiące.

Remont ten jest z serii szybkich remontów. Chcemy go wykonać w ciągu trzech miesięcy, więc trzeba się liczyć z tym, że będzie to przełom tego roku i nowego roku, czyli zakończenie prac planujemy na grudzień, styczeń – dodaje Klaudia Piątek, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Całkowity koszt remontu to 488 tys. złotych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy