Zmiany w konkursach organizowanych przez UMWD

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowe projekty dotyczące turystyki i kultury, ale najważniejsze, nowe, uproszczone zasady i więcej pieniędzy zarówno na krótkoterminowe projekty, jak i takie wieloletnie. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił nowe zasady w konkursach, które będzie ogłaszał.

Wprowadzamy równe zasady dla wszystkich wydziałów, nie tylko dla turystyki, dla kultury, ale wszystkie nabory dla organizacji pozarządowych w Urzędzie Marszałkowskim mają takie same zasady i wprowadzamy bardzo duże uproszczenia ułatwienia dla organizacji pozarządowych. Nie potrzeba już załączników w postaci KRS-ów. Jeżeli ktoś składa wniosek przez generator, nie musi go podpisywać, nie musi się o to bać. Generator sam wyeliminuje wszelkie błędy rachunkowe, ponieważ budżet będzie zliczony. Zwiększamy znacznie środki finansowe na nabory – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego. 

Do 15 grudnia można zgłaszać swoje pomysły na wydarzenia turystyczne. Budżet tego konkursu w tym roku to 1,7 mln zł. Mamy 6 różnych kategorii zadań, do których można zgłaszać swoje oferty. Pierwsze zadanie to „Moje Dolnośląskie”, czyli projekty, które poprzez turystykę, poprzez poznawanie najbliższego otoczenia, eksplorowanie go kręcą się wokół tematu tożsamości dolnośląskiej. Drugi rodzaj zadania to odkryj Dolny Śląsk, czyli wszystkie działania, które w jakiś nowoczesny albo nowy sposób pokażą walory dolnośląskiej turystyki. Wspieramy branżę turystyczną i jej rozwój. Można zgłosić zadania, które podniosą kompetencje branży turystycznej. Oprócz tego, tak jak co roku, konkurs na zadania związane z modernizacją i tworzeniem szlaków turystycznych. W tym roku konkurs na święto województwa, który świetnie się sprawdził, wyzwolił ogromny potencjał wśród organizacji pozarządowych i wsparł też branżę turystyczną – mówi Natalia Mutor, dyrektorka wydziału turystyki Urzędu Marszałkowskiego. 

Rzeczą, którą się utwierdziliśmy, że było dobrym krokiem, to były zadania wieloletnie. Mieliśmy taki odzew środowiska, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, że mieli takie ogromne poczucie bezpieczeństwa w planowaniu, w organizowaniu. Odbiorcy mieli tą pewność, że kolejna edycja festiwalu w przyszłym roku się odbędzie. W wydziale kultury mamy zwiększony budżet znacząco, ponieważ na zadania jednoroczne w tym roku przeznaczamy 2 mln złotych, a na zadania wieloletnie prawie 2 mln 200 tysięcy. W związku z tym to jest ogromny skok, jeśli chodzi o rok ubiegły, więc miejmy nadzieję, że w związku z tym uda się dofinansować większą liczbę ciekawych projektów – mówi Urszula Żołyńska, kierowniczka działu współpracy ze środowiskiem kultury w wydziale kultury Urzędu Marszałkowskiego. 

Zobacz również

Od rozkładu jazdy 2023/2024 zmienia się schemat połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku. Większość podróżnych będzie podróżować po liniach o tym samym numerze, jednak wprowadzone zmiany porządkują numerację linii w pociągach Kolei Dolnośląskich i Polregio.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy