Zmiany w kredycie na innowacje technologiczne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zniesienie limitu dofinansowania wynoszącego 6 mln zł i rezygnacja z konieczności posiadania wkładu własnego te znaczące zmiany wprowadza Bank Gospodarstwa Krajowego w kredycie na innowacje technologiczne.

– Do tej pory warunkiem uzyskania premii było przedstawienie technologii innowacyjnej na skalę kraju. Teraz wystarczy, aby rozwiązanie było nowe dla tej konkretnej firmie. W praktyce więcej firm będzie mogło ubiegać się o premię technologiczną – mówi Tomasz Burczyński, dyrektor Biura Kredytu Technologicznego w BGK.

Nowy nabór wniosków o kredyt na innowacje technologiczne – na korzystniejszych zasadach – ruszy 1 czerwca. Ta zmiana to ogromna pomoc dla firm dotkniętych kryzysem związanym z pandemią.

– Zależy nam na typ, żeby łatwiej pomóc przedsiębiorcom w podjęciu takiej decyzji, jak kredyt i utrzymać produkcję i miejsca pracy – podkreśla Ewa Nowak-Iskra, dyrektor regionu dolnośląskiego BGK.

Zmiany w kredycie na innowacje technologiczne Banku Gospodarstwa krajowego mogą także pomóc firmom myślącym o przebranżowieniu.

– W nowym naborze, aby uzyskać kredyt wystarczy rozszerzyć działalność o produkcję nowych produktów i usług dotychczas nieoferowanych przez firmę – dodaje Tomasz Burczyński, dyrektor Biura Kredytu Technologicznego w BGK.

Przedsiębiorca może wnioskować o dotację (tzw. premię technologiczną) wyższą niż dotychczasowy limit 6 mln zł. Dodatkowo bank rozszerzył liczbę wydatków, które można sfinansować premią technologiczną. Aby złożyć wniosek o przyznanie premii na innowacje technologiczne w BGK, przedsiębiorca musi po pierwsze złożyć taki wniosek w swoim banku i sprawdzić czy współpracuje on z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Szczegółowe zasady obowiązujące w nowym naborze wniosków dotyczących kredytu na innowacje technologiczne można znaleźć na stronie BGK.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy