Zmiany w kredytach dla przedsiębiorców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sytuacja związana z koronawirusem dla przedsiębiorców to wielka niewiadoma. Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z polskim rządem przygotowują nowe rozwiązania na czas kryzysu. Jedynym z nich są zmiany w kredytach na innowacje technologiczne.

Bank BGK odgrywa dużą rolę w tworzeniu rozwiązań w zaistniałych okolicznościach. Razem z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Rozwoju pracujemy nad tarczą antykryzysową. Tak, żeby dostosować je do aktualnych potrzeb przedsiębiorców – mówi Ewa Nowak-Iskra, dyrektor regionu dolnośląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Pandemia koronawirusa zmobilizowała polski rząd do działania. Tarcza antykryzysowa, nad którą pracuje w porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego ma pomóc polskim przedsiębiorcom przetrwać trudny okres.

Chcemy pomóc przedsiębiorcom podejmować decyzje inwestycyjne pomimo kryzysu. Tak, żeby utrzymać produkcję i miejsca pracy. Ten kredyt technologiczny jest szerzej rozumiany – dodaje dyrektor Nowak-Iskra.

Tarcza między innymi ma obejmować zmiany w kredytach na innowacje technologiczne. Modyfikacje mają dotyczyć zwiększenia kwoty premii technologicznej, która dotychczas wynosiła sześciu milionów złotych. Dodatkowo zniesiono wymóg innowacyjnych efektów projektu, a także przedłużono termin składania wniosków do 24. Czerwca. Od czego rozpocząć proces pozyskania kredytu?

Prosimy przedsiębiorców o kontakt z bankami komercyjnymi, z którymi współpracują. Dodatkowo oczywiście pakiet informacji jest dostępny na naszej stronie – podsumowuje dyrektor Nowak-Iskra.

Wszelkie zmiany mają ułatwić przedsiębiorcom podejmowanie decyzji biznesowych w tym trudnym okresie. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy