Zmiany w Parku Mamuta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Park Mamuta to miejsce znane nie tylko mieszkańcom Oporowa. Bardzo możliwe, że już niebawem park czekają ważne zmiany.

Największy cios mamuta na Dolnym Śląsku znaleziono właśnie na tym osiedlu. Dlatego miejsce zabaw dla dzieci i spotkań mieszkańców nazwano Parkiem Mamuta. Atrakcja szybko stała się znana w całym Wrocławiu. Teraz planowana jest rozbudowa parku o plac mamuciątek dla najmłodszych.

– To zasięg zdecydowanie ponadosiedlowy, miejski. Dużo ludzi tu przyjeżdża z innych dzielnic, jest to miejsce spotkań. – wyjaśnia prof. Alina Drapella-Hermansdorfer, radna osiedla Oporów i pomysłodawca projektu.

Główna atrakcja parku, czyli ogromna podwójna zjeżdżalnia w kształcie mamuta przyciąga licznych amatorów zabaw na świeżym powietrzu.

– W bardziej pogodne dni, a we wszystkie weekendy mamy tutaj naprawdę tłumy gości. – wspomina Dobrosława Binkowska, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Oporów.

Pomysł utworzenie bezpiecznego miejsca zabaw dla maluchów już od początku towarzyszył budowie parku. Zabrakło jednak pieniędzy. Teraz pojawia się szansa na budowę Placu Mamuciątek.

– To będą zabawki drewniane, z naturalnych materiałów. Korzystać będą dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat, takie które nie mogą korzystać z mamuta. – informuje Drapella-Hermansdorfer.

Pojawią się także atrakcje dla starszych dzieci i młodzieży. Pump Track będzie miejscem do uprawiania emocjonujących rodzajów sportu.

– To propozycja dla nieco starszych dzieci i młodzieży, które lubię spędzać czas bardziej ekstremalnie, na rowerach, rolkach i deskorolkach. Uformowanie terenu będzie odpowiednio sprzyjało ekstremalnym rozrywkom. Myślę, że to będzie dobra propozycja dla tego przedziału wiekowego. – wyjaśnia Binkowska.

Pomysłodawcy nie zapominają o zieleni. W planach mają wzbogacenie drzewostanu, co będzie służyć mieszkańcom i środowisku.

Tam ma powstać duży sad. Będzie pięknie na wiosnę, będzie kwitło, będzie można potem zbierać własne owoce. To będzie tak sad wspólnotowy. – dodaje Drapella-Hermansdorfer.

Utworzenie parku i jego rozbudowę wspiera miejscowa Rada Osiedla. Plac zabaw będzie kosztował około  300 tysięcy złotych, zaś Pump Track do koszt 750 tysięcy. Park mamuciątek zostanie sfinansowany z Funduszu Osiedlowego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy