Zmiany w rozkładach MPK

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Z początkiem nowego tygodnia walka z koronawirusem trwa. MPK Wrocław zmienia godziny kursowania autobusów i tramwajów. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo pasażerów.

 – Wprowadziliśmy sobotnie rozkłady zarówno w kursowaniu autobusów, jak i tramwajów. Z kilkoma wyjątkami. Część autobusów będzie w rezerwie w razie nagłych przypadków. Cały czas nasi pracownicy monitorują sytuację na wrocławskich ulicach. Zapewniamy obsługę tych linii, które dowożą pracowników – mówi Krzysztof Balawejder, Prezes MPK Wrocław.

Zmiany wiążą się z akcją #zostańwdomu. Wiele wrocławian przez najbliższe tygodnie będzie pracowało w domach, co znacznie mniejszy liczbę pasażerów poruszających się komunikacją miejską Według pierwszy szacunków liczba ta spadła o połowę.

Słuchamy głosów rządzących, które zewsząd do nas docierają. Zostajemy w domach i dzięki temu podróżujących komunikacją miejską jest mniej. Nie zapominamy także o naszych pracownika, którzy także są rodzicami – dodaje prezes.

Warto wspomnieć, że mimo trudnej sytuacji jaka panuje we Wrocławiu, specjalny autobus dla osób bezdomnych nadal będzie funkcjonował. 

Jeden z naszych flagowych pojazdów – Street Bus nadal będzie funkcjonował. Zwłaszcza w takim okresie, kiedy zamykamy się w domach, nie możemy zapomnieć o tych, którzy nas potrzebują. W nieco zmienionej formie , bo zamiast zupy będzie suchy prowiant, ale na pewno Street Bus będzie jeździł – zapewnia prezes.

Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder zapewnia także, że w związku z panującą pandemią koronawirusa pojazdy co tydzień podlegają dokładnej dezynfekcji. 

Od 1. marca poświęcamy znaczenie więcej czasu na dezynfekcję pojazdów. Zwłaszcza elementów, które mają największy kontakt z pasażerami. Mowa tu o przyciskach i biletomatach. Raz w tygodniu pojazdy przechodzą także cały proces odkażania – podsumowuje prezes.

Sobotnie rozkłady będą obowiązywały do odwołania.

 

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy