Zmiany w rozkładach MPK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Z początkiem nowego tygodnia walka z koronawirusem trwa. MPK Wrocław zmienia godziny kursowania autobusów i tramwajów. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo pasażerów.

 – Wprowadziliśmy sobotnie rozkłady zarówno w kursowaniu autobusów, jak i tramwajów. Z kilkoma wyjątkami. Część autobusów będzie w rezerwie w razie nagłych przypadków. Cały czas nasi pracownicy monitorują sytuację na wrocławskich ulicach. Zapewniamy obsługę tych linii, które dowożą pracowników – mówi Krzysztof Balawejder, Prezes MPK Wrocław.

Zmiany wiążą się z akcją #zostańwdomu. Wiele wrocławian przez najbliższe tygodnie będzie pracowało w domach, co znacznie mniejszy liczbę pasażerów poruszających się komunikacją miejską Według pierwszy szacunków liczba ta spadła o połowę.

Słuchamy głosów rządzących, które zewsząd do nas docierają. Zostajemy w domach i dzięki temu podróżujących komunikacją miejską jest mniej. Nie zapominamy także o naszych pracownika, którzy także są rodzicami – dodaje prezes.

Warto wspomnieć, że mimo trudnej sytuacji jaka panuje we Wrocławiu, specjalny autobus dla osób bezdomnych nadal będzie funkcjonował. 

Jeden z naszych flagowych pojazdów – Street Bus nadal będzie funkcjonował. Zwłaszcza w takim okresie, kiedy zamykamy się w domach, nie możemy zapomnieć o tych, którzy nas potrzebują. W nieco zmienionej formie , bo zamiast zupy będzie suchy prowiant, ale na pewno Street Bus będzie jeździł – zapewnia prezes.

Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder zapewnia także, że w związku z panującą pandemią koronawirusa pojazdy co tydzień podlegają dokładnej dezynfekcji. 

Od 1. marca poświęcamy znaczenie więcej czasu na dezynfekcję pojazdów. Zwłaszcza elementów, które mają największy kontakt z pasażerami. Mowa tu o przyciskach i biletomatach. Raz w tygodniu pojazdy przechodzą także cały proces odkażania – podsumowuje prezes.

Sobotnie rozkłady będą obowiązywały do odwołania.

 

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy