Zmiany w ruchu na Wszystkich Świętych. Jak dojechać na cmentarze?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Okres związany ze świętem Wszystkich Świętych generuje duży ruch i zmiany komunikacyjne dla kierowców i pasażerów. Wszyscy, którzy chcą dojechać na cmentarze powinni wcześniej zapoznać się z tymi zmianami i objazdami. Miasto przygotowało specjalne linie tramwajowe i autobusowe.

Komunikacja zbiorowa będzie kursować częściej już od początku tygodnia, ale najwięcej dodatkowych połączeń przygotowano już na weekend poprzedzający święto.

– Centralny dzień Wszystkich Świętych, dzień 1 listopada to osiem specjalnych linii tramwajowych kursujących z częstotliwością co 10 minut oraz 7 specjalnych linii autobusowych kursujących z częstotliwością co 15 minut albo co 30 minut, zależnie od linii komunikacyjnej. Ważną informacją dla pasażerów w dniu 1 listopada jest zmiana, że tramwaje linii E7 pojadą przez ulicę Długą i Popowicką, zapewniając dojazd do Cmentarza Grabiszyńskiego, a autobusy linii K pojadą z częstotliwością co 15 minut w dniu 1 listopada, obsługując połączenia przy cmentarzu przy ulicy Bardzkiej oraz przy ulicy Osobowickiej – mówi Adam Więcek, Biuro Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Na Cmentarz Osobowicki wyjątkowo będzie można dojechać także tramwajem, a to dzięki czasowemu otwarciu torowiska na placu Staszica. Służby zachęcają do korzystania z komunikacji zbiorowej, bo tramwaje i autobusy przy tych największych nekropoliach mają podjeżdżać na przystanek co minutę. Przyjazd na cmentarz samochodem może wiązać się z trudnościami.

– Najważniejsze zmiany 1 listopada to zamknięcie ulicy Osobowickiej i zamknięcie ulicy Grabiszyńskiej. Na odcinkach takich jak co roku, czyli ulica Osobowicka od ulicy Bałtyckiej do Mostu Milenijnego. Ulica Grabiszyńska zamknięta od ulicy Ostrowskiego do ulicy Jordanowskiej. Parkingi takie jak co roku, czyli przy cmentarzu Osobowickim na terenach wojskowych. Wjazd na ulicy Obornickiej, parking na poligonie będzie czynny 31 października i 1 listopada w godzinach 7-20. Natomiast w rejonie cmentarza Grabiszyńskiego parkingi na terenie byłej fabryki Wabco oraz na terenie miejskim, zlokalizowane na ulicy Krzemienieckiej. Parking na terenie miejskim czynny od 28 października do 5 listopada, natomiast na terenie Wabco jedynie w dniu 1 listopada – mówi Andrzej Brzoza, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii Miejskiej UM Wrocławia.

W związku ze świętem, policja i straż miejska uczulają również na to, żeby nie zabierać ze sobą zbędnych rzeczy, bo łatwo można paść ofiarą kradzieży. Podkreślają również, żeby zachować ostrożność na drodze.

– Apel do wszystkich: zaduma, ale też rozwaga i ostrożność. Dotyczy to zarówno tych, którzy będą przejeżdżali środkami komunikacji masowej, ale także kierowców. Uważajmy zwłaszcza w tych miejscach, gdzie będą wysiadać osoby z tramwajów, z autobusów. Niestety, zaduma niekoniecznie w tych momentach jest związana z ostrożnością. I tutaj jest apel zarówno do starszych osób, jak i tych, którzy się spieszą. Uważajmy, bo warto. Kierowcy oczywiście zwalniają, patrzą i przewidują, że mogą być sytuacje dziwne, takie, które w normalny dzień się nie wydarzają, czyli ktoś może nagle przebiec przed samochodem – mówi Waldemar Forysiak, Straż Miejska Wrocławia.

– Proszę patrzeć na znaki. Proszę mieć też na uwadze, że w rejonie cmentarzy sygnalizacje świetne będą pracować często w trybie żółtym, pulsującym. Należy wtedy stosować się do oznakowania pionowego i poziomego. Jeżeli widzimy policjanta lub służby kierujące ruchem, to bezwzględnie należy stosować się do ich poleceń – mówi Andrzej Brzoza, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii Miejskiej UM Wrocławia.

Cmentarze komunalne we Wrocławiu będą otwarte od 6.00 do 21.00.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy