Zmienna pogoda nie pokrzyżowała planów. Drugi dzień gminy Długołęka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drugi dzień święta gminy Długołęka upływał w atmosferze niepewności, bo prognozy pogody zapowiadały gwałtowne burze. Okazjonalne opady deszczu nie popsuły jednak zabawy ani humorów.

Jeszcze przed rozpoczęciem niedzielnych koncertów, do parku w Szczodrem zawitała ekipa Sparty Wrocław. Żużlowe motocykle cieszyły się niezwykłą popularnością, zgromadzonym kibicom długo nie przeszkadzał nawet deszcz.

To jest nasze święto, XXI Dni Gminy Długołęka, jesteśmy w trakcie. Co prawda jesteśmy po intensywnych opadach deszczu, ale teraz wychodzi słońce, rozpoczynamy drugi dzień zabawy, więc bawimy się dalej – mówi wójt Wojciech Błoński.

Oprócz koncertów i małego parku rozrywki, swoje stoiska miały także Gminny Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Prowadzimy warsztaty, teraz akurat robimy łapacze snów z papierowych talerzyków. Wcześniej malowaliśmy torby – wyjaśnia jedna z pracownic Gminnego Ośrodka Kultury.

W niedzielę główna scena ożywiła się o 17. Publikę zebrał występ Akademii Artystycznej Artia, współpracującej z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Wójt Wojciech Błoński zaznaczał, że przygotowanie takiej imprezy to miesiące ciężkiej, zespołowej pracy.

Przygotowania do święta, czyli „Oczka”, rozpoczęliśmy jeszcze w zeszłym roku, bo to nie jest tak, że z dnia na dzień można coś przygotować, ściągnąć gwiazdy itd. Praca jest systematyczna – dodaje wójt Wojciech Błoński.

Główną gwiazdą niedzielnego wieczoru był Kamil Bednarek wspólnie z orkiestrą „Dziubek Band” i II edycja konkursu piosenki „The Best of Długołęka”.

W zeszłym roku przy ostatniej piosence z Andrzejem Piasecznym, kiedy byliśmy na scenie i ci młodzi ludzie, wszyscy ci, którzy przeszli te eliminacje, ze łzami w oczach, bo nigdy przedtem nie mieliśmy takiej możliwości, zaśpiewali na scenie z taką gwiazdą. Więc to jest też fajna rzecz, która przyciąga z roku na rok coraz więcej ludzi, którzy występują – mówi Wojciech Błoński.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy