Znajdź swoja trasę. Na Dolnym Śląsku to nietrudne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowa aplikacja i strona internetowa, a tam ponad 200 propozycji wycieczek rowerowych po Dolnym Śląsku. W ramach kampanii Znajdź Swoją Trasę Urząd Marszałkowski promuje turystykę rowerową. Rowerowy potencjał Dolnego Śląska jest ogromny, bo tu znajduje się około 8 tysięcy kilometrów tras rowerowych.

Turystyka rowerowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a Dolny Śląsk oferuje turystom wiele możliwości. Trasy są zróżnicowane pod względem poziomu trudności i długości – z jednej strony to przepiękne górskie krajobrazy, a z drugiej malownicze nizinny idealne na rodzinne wycieczki.

Jest wiele wspaniałych miejsc na Dolnym Śląsku. Wiele miejsc urokliwych, wiele miejsc, w których kilka chatek i dawny pałacyk tworzą niesamowity klimat. To doskonałe miejsce na to, żeby zarówno być blisko cywilizacji, jak i na chwilę się od niej oderwać – mówi Piotr Nowicki, dolnośląski oficer rowerowy.

Bardzo wiele atrakcji wokół ścieżek rowerowych, ale też powstaje dużo ścieżek rowerowych. Powstała też aplikacja po to, żebyśmy mogli zaplanować i wybrać co, oprócz tego, że jedziemy rowerem, jest dla nas atrakcyjne, gdzie możemy coś zjeść, zobaczyć. Żeby zaplanować też dojazd do stacji kolejowej, żeby dojechać lub wrócić pociągiem. Wpiszmy w wyszukiwarkę, znajdźmy aplikację, którą przygotowaliśmy, żeby świadomie korzystać z roweru i móc zaplanować swoją trasę. Pamiętajmy też o bezpieczeństwie, zachęcam do kasku, odblasków i oświetlenia. Nie zawsze jest to ścieżka rowerowa w bezpiecznym miejscu, czasami jest to ruch normalnymi drogami. Dbajmy o bezpieczeństwo, bądźmy dla siebie mili, a na pewno turystyka rowerowa będzie przyjemna – dodaje Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Aplikacja Dolny Śląsk Rowerem ma pomóc w wyborze atrakcyjnej wycieczki rowerowej po Dolnym Śląsku. Jej zawartość to propozycje tras opartych o szlaki wytyczone przez gminy. Każda ze ścieżek została sprawdzona, zrecenzowana i opatrzona zdjęciami. Propozycje bazują na oficjalnie wyznaczonych i oznakowanych trasach, a dzięki współpracy z gminami wszelkie zmiany na trasach będą aktualizowane.

Rowerowy Dolny Śląsk to jest naprawdę zagłębie różnych tras rowerowych. Ruszyliśmy z akcją Znajdź Swoją Trasę, dlatego że oferujemy trasy rowerowe i dla tych, który są ekstremalnymi wyczynowcami i na przykład w górach, w okolicach Wałbrzycha lubią stromo pozjeżdżać w dół i w górę downhillowo, ale też mamy w ofercie trasy płaskie dla całych rodzin na przykład wokół Stawów Milickich. Tam jest bardzo przyjazna infrastruktura, wygodne ścieżki rowerowe, wspaniała przyroda, można obserwować ptaki – zaznacza Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

W tej chwili województwo pracuje nad projektem, o którym już wielokrotnie mówiliśmy, czyli Cyklostradą Dolnośląską. Tam jest wykreślonych na mapie około 2 tysięcy kilometrów tras. Jesteśmy u progu realizacji tego projektu. W niektórych gminach pewne odcinki kilkukilometrowe powstały. Prowadzimy w tej chwili prace nad tym, by ustalić ostateczne przebiegi i by gminy rozpoczęły już projektowanie, a w niedalekiej perspektywie budowę tych tras dla projektów – podsumowuje Piotr Nowicki, dolnośląski oficer rowerowy.

Tras będzie przybywać, ale już teraz Dolny Śląsk oferuje sporo możliwości. Propozycje wycieczek dostępne są w nowej aplikacji i na stronie internetowej dolnyslaskrowerem.pl.

Zobacz również

W tym roku zespół pieśni i tańca „Kalina” Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu obchodzi swoje 40. urodziny. Obchody potrwają przez cały grudzień. Rozpoczęły się one od uroczystego otwarcia wystawy w Akademii Wychowania Fizycznego, która przedstawia całą historię zespołu. Kontynuowane będą w Teatrze Muzycznym Capitol, bo to tam 11 grudnia odbędzie się uroczysty koncert z okazji jubileuszu.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy