Znamy postulaty wyborcze bezpartyjnych samorządowców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami, choć od pewnego czasu znamy listy kandydatów, to poszczególne formacje prezentują swoich kandydatów oraz postulaty z miast, których pochodzą. Dzisiaj na rynku we Wrocławiu zaprezentowali się bezpartyjni samorządowcy.
  • Bezpłatny PIT dla wszystkich Polaków. Bez względu na wysokość zarobków. Druga rzecz to jest bezpłatny transport regionalny i lokalny. To da się naprawdę zrobić. I trzecie – zdrowe i bezpłatne posiłki dla uczniów w szkołach – mówi Cezary Przybylski, lider Bezpartyjnych Samorządowców, marszałek Dolnego Śląska. 

Bezpartyjni samorządowcy wywodzący się z Dolnego Śląska są Komitetem Ogólnopolskim. Wystawiają listy wyborcze we wszystkich okręgach wyborczych do Sejmu.

  • Jednym z postulatów naszych jest pomoc dzieciom w opiece psychiatrycznej, w pomocy i w leczeniu psychiatrycznym. Jest to postulat, który wszystkie formacje polityczne zauważają i go wnoszą. Natomiast miasto Lubin już 5 lat temu zauważyło, że co się dzieje z naszymi dziećmi w szkołach, w miejscach publicznych, w rodzinach i postanowiliśmy zbudować program opieki i szczególnej troski nad dziećmi, jeśli chodzi o opiekę psychiatryczną i pomoc terapeutyczną. Postanowiliśmy powołać ośrodek diagnostyczny, który przekształcamy w kierunku szpitala psychiatrycznego opieki dla dzieci  – mówi Robert Raczyński, prezydent Lubina,  
  • Wykluczenie komunikacyjne. XXI wiek w Polsce jednak ten temat jest bardzo aktualny. W związku z powyższym proponujemy, aby doświadczenie dolnośląskie przenieść na cały kraj. Między innymi rewitalizacja linii kolejowych i przewracanie połączeń kolejowych, które przynoszą sukcesy. Uważamy, że bezpłatna regionalna komunikacja zbiorowa może przenieść efekty, zmniejszyć ilość uczestników na drogach, zmniejszyć efekt spalin i hałasu i poprawić  bezpieczeństwo -mówi Tymoteusz Myrda, kandydat do Senatu z okręgu Legnicko-Głogowskiego.

Zerowy PIT, bezpłatna komunikacja czy bon edukacyjny to najważniejsze postulaty bezpartyjnych samorządowców, z którymi idą do wyborów.

Kolejna rzecz, integracja dwóch systemów komunikacyjnych, autobusów i kolei. Od ponad roku sprawdzamy to w ramach jednego zintegrowanego rozkładu jazdy kolejowego i przynosi to bardzo dobre efekty. Pasażerowie są w stanie dotrzeć z każdego miejsca w kraju do odcinków, gdzie kolej nie dociera, natomiast mogą kontynuować ten podróż autobusem. Przykładami były Stronie Śląskie, Syców czy Góra. Wyniki same wskazują, że jest to bardzo dobre rozwiązanie -dodał Tymoteusz Myrda, kandydat do Senatu z okręgu Legnicko-Głogowskiego.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. 

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy