Znamy program Dni Trójkąta 2023

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Piątek, 22 września, godzina 14:00 - to data, którą warto zapisać w kalendarzu. Przedmieście Oławskie staje się miejscem, gdzie odbywać się będzie druga edycja niezwykłego wydarzenia - Dni Trójkąta. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich na trzy dni pełne kultury i rozrywki.


W tym roku od 22 do 24 września w ramach Dni Trójkąta odbędzie się szereg różnorodnych imprez, które przygotowuje Koalicja Oławska. Będą to koncerty, spacery z przewodnikiem, różnego rodzaju spotkania z ciekawymi osobami, warsztaty, kino, pikniki, festyny. Wiele imprez. Dla każdego coś się znajdzie  – mówi Małgorzata Braszka, koordynatorka przedpokoju H13.

Kontynuując tradycję obchodów tego święta Od swojego powstania w 2017 roku, Dzień Trójkąta zdobył serca mieszkańców Przedmieścia Oławskiego oraz całego Wrocławia. Poprzednie edycje, zorganizowane przez Strefę Kultury Wrocław i Wrocławski Instytut Kultury, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 

Będziemy mieli koncert gitarowy artysty, twórcy piosenek Tomek Żółtko. A następnie będzie film pod tytułem „Debiut” młodego artysty z Wrocławia Marka Hajduka. Te dwa wydarzenia będą w piątek, natomiast w sobotę będzie dzień koncertowy. Będą trzy zespoły, muzyka troszeczkę indy folk albo taka specyficzna, etniczna – mówi Andrzej Olszewski, z II Zboru kościoła chrześcijan Baptystów we Wrocławiu.

Celem Dni Trójkąta jest nie tylko zapewnienie rozrywki i wspaniałej atmosfery, ale również integracja społeczności lokalnej. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do spotkania sąsiadów i nawiązania nowych znajomości. 

W trakcie drugiego dnia będzie organizowany psi piknik i festyn rady osiedla. Będą dmuchańce, wata cukrowa, malowanie twarzy, mnóstwo konkursów i zabaw dla najmłodszych i także dla starszych. Generalnie będzie się dużo działo, od godziny 16:00 talent show i występy zespołów, m.in. szafa Mon otomi Primitivo. Nasz klub seniora z osiedla, a także nasza mieszkanka osiedlowa Ewelina Guziołek. – mówi Grzegorz Ludwig, z rady osiedla Przedmieście Oławskie.

– Rzadko mamy we Wrocławiu takie imprezy, a już w tej dzielnicy w szczególności, dlatego serdecznie zapraszamy- dodał Andrzej Olszewski z II Zboru kościoła chrześcijan Baptystów we Wrocławiu.

 Przedmieście Oławskie jest pełne historii, kultury i niezwykłych miejsc, które warto poznać. Wstęp na wszystkie wydarzenia Dni Trójkąta jest wolny, co sprawia, że każdy może wziąć udział.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy