Żołnierze zagrają na bulwarze Dunikowskiego. Koncerty „Wojsko dla społeczeństwa”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzenia pt. „Koncert na Odrze. Wojsko dla społeczeństwa”. Na Bulwarach Dunikowskiego w piątek i sobotę żołnierze zagrają muzykę rozrywkową i filmową. Wstęp jest darmowy.

– Ten koncert jest jakby kontynuacją naszej działalności, takiej bieżącej. Postanowiliśmy, że wyjdziemy z muzyką do społeczeństwa. Bardzo często gramy w salach koncertowych, ale niestety one nie są w stanie pomieścić takiej liczby słuchaczy na jakie jest zapotrzebowanie i w związku z tym postanowiliśmy wyjść na otwarty teren. W tym roku – Bulwar Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu – mówi major Krzysztof Żeleśkiewicz, dowódca Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

– Dawno nie było takiego wydarzenia, jeśli chodzi o Wrocław. Orkiestra wojskowa, koncert z dosyć dużym rozmachem się zapowiada, więc zapraszam serdecznie i uważam, że warto przyjść – mówi st. chor. sztab. Damian Siwak, asystent, koncertmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Żołnierze chcą dotrzeć do jak największej liczby osób, dlatego wychodzą w plener. Jak podkreślają, repertuar jest ambitny, bo przygotowali wiele utworów, wśród nich najbardziej znane rockowe wykonania oraz muzykę z największych hitów filmowych.

– To jest przede wszystkim promocja wojska wśród społeczeństwa. Będzie na pewno „Gladiator”, będą „Piraci z Karaibów”, będzie coś dla dzieci, będzie „Król Lew” i wiele, wiele ciekawych utworów z towarzyszeniem reprezentacyjnego chóru Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia. W piątek również wystąpi z nami zespół bardzo dobrze znany tutaj we Wrocławiu – „Gentelmen’s Jazz” i soliści, którzy też przyjęli zaproszenie: Izabela Kwaśniewska-Pakuła, Zbyszko Tuchołka. Nasi muzycy oprócz tego, że są instrumentalistami, również są wokalistami. Także Robert Kuś, Kamil Podleski, szerokie spektrum muzyczne. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówi major Krzysztof Żeleśkiewicz, dowódca Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Koncerty na Odrze „Wojsko dla społeczeństwa” odbędą się w piątek i sobotę 2-3 czerwca o godz. 21:00 na bulwarze Dunikowskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy