ZOO od kuchni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ogród zoologiczny we Wrocławiu otworzył wyjątkową przestrzeń dla zwiedzających. Wszyscy chętni po wcześniejszym zapisaniu się na strtonie internetowej będą mogli wejść do kuchni ZOO.

Podczas spaceru obejrzeć będzie można zaplecze techniczne Afrykarium, które ma wiele zbiorników wodnych wymagających stałej kontroli. Pod basenami rozłożone są maszyny sterowane komputerowo utrzymujące wodę w odpowiedniej temperaturze i filtrujące  ją. Jednocześnie system eliminuje utratę wody co jest doceniane na całym świecie.

Jest to wyjątkowa instalacja i jak podkreśla Radosław Ratajszak, prezes ZOO, podaje przykład niemieckiego zoo gdzie zbudowanej intalacji na wzór tej z Wrocławia nadano nawę Breslau wskaującej na pochodzenie.

Nie tylko o nowinkach technicznych można się wiele dowiedzieć. Zwiedzający wejdą też do kuchni zwięrząt z Afrykarium. Można poznać tam jadłospis płaszczek, manatów czy żółwi.

Po zapoznaniu się z jadłospisem konkretnych gatunków zwierzęta wodne będzie można nakarmić zaczynając od żółwia Stefana. Każde zwierzę ma swój przysmak, żółwiowi szkodzą jednak ryby, które bardzo lubi. Dlatego dla niego przygotowana jest sałata, kalafior i lody rybne. 

Zwierzęta mają swój harmonogram posiłków, na które zapraszają wszystkich chętnych kucharzy. Ilość miejsc jest ograniczona przy jednorazowym wejściu. Obowiązują zapisy na stronie internetowej ZOO.