ZOO Wrocław. Rekordowa kwota dla zwierząt!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rekordowa kwota zebrana przez ZOO Wrocław 615 tys. złotych zostanie przeznaczona na ochronę skrajnie zagrożonych zwierząt. Fundacja DODO pomaga już od wielu lat, a zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt na świecie jest ponad 35 tys.

– Jest satysfakcja, że mimo bardzo trudnego roku udało się tyle pieniędzy uzyskać i każda złotówka jest przeznaczana na ten cel, to także dzięki Państwu bardzo dziękujemy za dobrowolne wpłaty. Złotówka u nas, to jest niewiele, ale tam w Laosie, czy na Filipinach, to jest dużo pieniędzy – mówi Radosław Ratajszczak, prezes ZOO Wrocław.

– Udało nam się nie tylko sprostać wyzwaniom, które sobie postawiliśmy, ale nawet je pobić. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni darczyńcom – mówi Anna Mękarska, prezes fundacji ZOO Wrocław – DODO.

Zebrane pieniądze, czyli 615 tysięcy złotych zasiliły 25 projektów realizowanych w wielu krajach na całym świecie wspierających między innymi ochronę panter mglistych, manatów afrykańskich, pingwinów przylądkowych, czy żółwi w Senegalu.

– Żółwie mają wielkiego pecha one padają łupem kłusowników, ich mięso jest cennym towarem, ale także trafiają na rynek i są sprzedawane do towarzystwa – podkreśla Anna Mękarska, prezes fundacji ZOO Wrocław – DODO.

Ochrona zwierząt to misja ZOO Wrocław. Najwięcej środków zebrano i przeznaczono na pomoc zwierzętom Australii, które ucierpiały w czasie wielkich pożarów na początku 2020 r. ZOO i fundacja DODO zajmują się także odbudowaniem gatunku łaskunka jawajskiego, który używany jest do produkcji kawy. Przez działalność człowieka te zwierzęta żyją w fermach zamiast w naturalnym środowisku i są karmione kawą, w takich warunkach udaje im się przeżyć zaledwie pół roku.

– Udało nam się skonfiskować, dzięki pomocy przyjaciół w Indonezji małą grupę tych zwierząt i błyskawicznie dać pieniądze, zbudować stację hodowlaną i mamy już pierwszy przychówek, to chyba najszybsza akcja ochroniarska w historii świata – dodaje Radosław Ratajszczak, prezes ZOO Wrocław.

ZOO Wrocław i fundacja DODO otrzymały podziękowania z całego świata za pomoc w ochronie skrajnie zagrożonych gatunków zwierząt. Wspierać ochronę zwierząt w naturze można poprzez zakup biletu wstępu „NA RATUNEK”, podczas wizyt w ZOO Wrocław oraz przekazując darowizny na Fundację Dodo – bezpośrednio przez stronę fundacjadodo.pl/ lub przekazując 1%.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy