Zrównoważony rozwój Gminy Trzebnica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wakacyjny czas to najlepszy czas. Zgodzą się na to wszyscy. Gmina Trzebnica w ramach zrównoważonego rozwoju przygotowała nowoczesne świetlice wiejskie, w których niemal pół tysiąca dzieci może spędzać czas na warsztatach między innymi z pisarką bajek.

Świetlice wiejskie zapraszają na warsztaty wakacyjne, w których motywem przewodnim jest klimat,  we wtorki i czwartki między 10-14 dzieci mogą spędzić czas na nauce przez zabawę. 

Poza Kuźmiczyskiem, świetlica w tym regionie powstała w Księginicach jeszcze w 2018 roku.

Ostatnie prace prowadzone są też w Skarszynie gdzie powstaje świetlica dopełniająca kompleks sportowo rekreacyjny, 

Dzieci z gminy Trzebnica na nudę nie narzekają, dla nich ten czas to odpoczynek od siedzenia w ławkach, które trzeba czasem naprawić. Wakacje to idealny moment  na modernizację dużej szkoły w Ujeźdźcu Wielkim, która jak mówi pani dyrektor długo czekała na remont.

Burmistrz Marek Długozima zadbał o kompleksowość prac. Komfort pracy i uczenia będzie iść tam w parze z ekologią i oszczędnością, między innymi dzięki wykorzystaniu pompy ciepła, termomodernizacji budynku i wymianie stolarki okiennej. 

Pracownicy wykonujący remont z dumą pokazują już pierwszy fragment ukończonej elewacji szkoły w Ujeźdźcu, prace planują skończyć przed początkiem roku szkolnego. 

Gmina Trzebnica realizuje prace w wielu miejscach w regionie. Przykładem jest szkoła w Kuźmiczysku, która w 2018 roku miała ukończoną budowę skrzydła i remont starego budynku.

Remonty szkół to wielomilionowe inwestycje w infrastrukturę edukacyjną w Gminie Trzebnica. Okres wakacji wykorzystywany kompleksowo na zorganizowanie zajęć dzieciom i modernizację szkół utrzymuje ciągłość rozwoju i przygotowuje placówki na przyjęcie uczniów we wrześniu.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy