Zwiedzaj Dolny Śląsk #po królewsku, czyli zamki i pałace w regionie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Dolnym Śląsku można poczuć się po królewsku - mówili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego podczas konferencji prasowej zapowiadającej nową kampanię promocyjną. W naszym regionie znajduje się najwiecej zamków i pałaców w Polsce i to właśnie do ich odwiedzenia będzie zachęcać Urząd Marszałkowski.
  • Każda dziewczynka marzyła kiedyś, żeby być księżniczką albo królewną zamkniętą w wieży, którą uwolni rycerz albo książę na białym koniu. I dajemy tę możliwość. Każdy z nas może spełnić dziecięce marzenia i poczuć się po królewsku – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego. 
  • – Zależało nam na tym, aby turyści, którzy przyjeżdżają do nas, ale również ci nasi wewnętrzni turyści, mieli możliwość poczuć się wyjątkowo. I to hasło właśnie daje tę moc wyjątkowości – mówi Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji UMWD.

Na Dolnym Śląsku można znaleźć ponad 700 takich miejsc – to zarówno ruiny dawnych zamków i pałaców, jak i miejsca odrestaurowane. Urząd Marszałkowski planuje wydać przewodnik, w którym znajdzie się ponad 50 inspiracji i najbardziej charakterystycznych obiektów. Jednym z nich jest Zamek Topacz.

  • Przede wszystkim to jest nas najważniejsze – my zapraszamy wszystkich wrocławian, mieszkańców i turystów na teren Zamku Topacz do korzystania z tej przestrzeni parkowej w celach rekreacyjnych. To jest 50 hektarów przepięknego parku z jeziorem, ze stawem, z pięknymi ścieżkami. I tu przyjeżdżają ludzie na rowery, przychodzą ludzie z psami, przychodzą ludzie na piwo, przychodzą ludzie na grilla, przychodzą ludzie po prostu pospacerować. I to miejsce funkcjonuje praktycznie jak publiczny park – mówi Krzysztof Sachs, członek zarządu Topacz Investment.

Wakacje na dolnośląskich zamkach i pałacach to także mnóstwo wydarzeń i okazji do poznania historii tych miejsc.

  • W każdy weekend znajdziemy coś na jakimś zamku czy to przy pałacu – Festiwal Wina w Dalkowie, Turniej Czterech Zamków w Świnach, Zamek Grodziec, który otwiera swoje podwoje. Zamek Książ to jest taki samograj, w którym się zawsze coś się dzieje. Polecam uwadze Pałac Gorzanów, Pałac Marianny Orańskiej w tej części województwa – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa folnośląskiego. 
  • Kolejna edycja przewodnika dolnośląskiego będzie właśnie dotyczyła zamków i pałaców, w formie takie jak „Dolny Śląsk dla każdego’, czyli wydrukowanej, w wersji online oraz wersji z audiodeskrypcją – mówi Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji UMWD.

Przewodnik będzie dostępny na stronie dolnoslask.travel.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy