Zwiedzanie w niecodziennych warunkach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Powrót do normalności trwa, chociaż nowa rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Po okresie izolacji, niektóre wrocławskie muzea ponownie są dostępne dla zwiedzających.

Chociaż obowiązują określone zasady, trzeba nosić maseczkę, a przy wejściu mierzona jest temperatura, możliwość zwiedzania jest jednym z kroków w stronę normalności sprzed przed wybuchu pandemii.

Uznaliśmy, że, co jak nie muzeum, jest tym miejscem, w którym możemy poczuć, że jesteśmy rzeczywiście bardzo powoli i odpowiedzialnie, a przede wszystkim bezpiecznie na drodze powrotu do normalności – mówi Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

We Wrocławiu otworzyły się muzea Narodowe i Etnograficzne, a także Panorama Racławicka. Mogą przyjmować jednak mniej odwiedzających. Na platformie widokowej liczba wynosi zaledwie 12 osób, a nie 80, jak wcześniej.

Już teraz widzieliśmy po pierwszych zwiedzających, to bardzo miłe, bo to były głównie rodzice z dziećmi, więc widać tę chęć wyjścia z domu. Sposób zwiedzania wbrew pozorom stał się bardziej komfortowy, bo rzadko kiedy zdarzało się, żeby na platformie widokowej było tylko 12 osób – zaznacza dr Romuald Nowak, kierownik muzeum "Panorama Racławicka".

W muzeach dostępne są środki do dezynfekcji, a także wyznaczone odległości i strefy poruszania się. Odwiedzający powinni zachować od siebie dwa metry odległości. Ponadto niektóre wystawy pozostają jeszcze zamknięte.

Właśnie to nieotwieranie, a uchylanie drzwi do świata sztuki. Proszę pamiętać, że sztuka od dawna miała takie magiczne właściwości – ona też może leczyć i chociaż na chwilę sprawić, że zapominamy o tym wszystkim, co nas dotknęło, w czym tkwimy i z czym musimy się zmierzyć – dodaje Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Muzea są otwarte od 12:00 do 16:00, natomiast Panoramę Racławicką można zobaczyć od 10:00 do 17:00 od wtorku do niedzieli.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy