Zwiedzanie wrocławskiego lotniska od kuchni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Port Lotniczy Wrocław to nie tylko hala przylotów i odlotów. Wrocławskie Lotnisko składa się z wielu ciekawych i na co dzień niedostępnych dla pasażerów miejsc. Jest to między innymi płyta wrocławskiego lotniska, bagażownia czy też teren lotniskowej straży pożarnej. Te miejsca można zwiedzić np. w ramach wycieczek zorganizowanych. Takie wycieczki cieszą się szczególnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych.

Wycieczki w Porcie Lotniczym Wrocław odbywają się już od bardzo dawna. W związku ze wzrostem zainteresowania naszymi wycieczkami między innymi wśród uczniów i seniorów, zdecydowaliśmy się na ich rozbudowanie, aby szerzyć wśród młodzieży tę edukację o lotnictwie, o funkcjonowaniu całego lotniska i pracy funkcjonariuszy – mówi Mateusz Pelc, referent ds. Edukacji Lotniskowej, Port Lotniczy Wrocław S.A.

Zazwyczaj taka wycieczka polega na zwiedzaniu hali ogólnodostępnej. Następnie na poziomie -1 uczestnicy przechodzą przez kontrolę bezpieczeństwa, po czym odbywa się zwiedzanie strefy airside.

Czyli płyta lotniska i miejsca niedostępne dla pasażerów, takie jak bagażownia czy sortownia bagażu i między innymi czasami lotniskowa straż pożarna, w zależności od dostępu przez funkcjonariuszy – mówi Mateusz Pelc, referent ds. Edukacji Lotniskowej, Port Lotniczy Wrocław S.A.

Program zwiedzania wrocławskiego lotniska został dopasowany zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak również liceów i techników. 

Dla szkół podstawowych przygotowaliśmy formę edukacyjną związaną z zabawą i grami. Więc tutaj szkoły będą miały do wyboru trzy takie programy edukacyjne. Jedna z nich dotyczy gier terenowych związanych z pracownikami lotniska, gdzie przedstawimy, jak wygląda praca wszystkich pracowników oraz funkcjonariuszy i różne inne takie materiały dydaktyczne, które ułatwią nam wspólne oglądanie lotniska. Przy czym dzieci będą mogły zabrać takie materiały ze sobą, żeby edukować się jeszcze poza lotniskiem – mówi Mateusz Pelc, referent ds. Edukacji Lotniskowej, Port Lotniczy Wrocław S.A.

Natomiast dla starszych uczniów program zwiedzania jest związany z edukacją, logistyką i procedurami lotniskowymi. 

Aby już ich ukierunkować pod kątem pracy na lotnisku, czy między innymi, jak wspomniałem, logistyką, czyli jak wygląda terminal cargo i jak wygląda funkcjonowanie tutaj – mówi Mateusz Pelc, referent ds. Edukacji Lotniskowej, Port Lotniczy Wrocław S.A.

Ostatnio w takim zwiedzaniu wzięła udział między innymi grupa uczniów z półkolonii Złotnickiego Centrum Spotkań we Wrocławiu.

Odwiedziliśmy między innymi bagażownie. To bardzo dzieciom się spodobało i zrobiło na nich wrażenie jak te walizki latają. Widzieliśmy lądowanie, przyloty. Dzieci były zachwycone, ponieważ panowie piloci po wylądowaniu machali i dawali sygnały świetlne. W tym tygodniu jesteśmy po raz pierwszy, ale będziemy też za tydzień z nową grupą dzieciaków i będziemy doświadczać tego po raz drugi z inną obsługą, ale też mam nadzieję, że będzie równie fenomenalna – mówi Magdalena Dyrcz, Złotnickie Centrum Spotkań we Wrocławiu.

W związku ze wzrostem zainteresowania postanowiliśmy uruchomić system rezerwacji, który znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce „Zwiedzanie terminalu”. Tam, na przykład nauczyciel, może zarezerwować wycieczkę za pośrednictwem tego systemu, wybierając odpowiednią datę i przede wszystkim program edukacyjny, jak tutaj wspomniałem na początku. Następnie przechodzi do formularza, gdzie wypełnia niezbędne informacje i tak naprawdę wycieczka jest gotowa. Jeszcze kilka formalności, czyli kontaktujemy się z takim nauczycielem i możemy już tylko oczekiwać i oprowadzić taką grupę – mówi Mateusz Pelc, referent ds. Edukacji Lotniskowej, Port Lotniczy Wrocław S.A.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy