Zwierzę na prezent. Czy to dobry pomysł?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Książki, kosmetyki i słodycze - to rzeczy, które najczęściej znajdujemy pod choinką. Niestety, wśród tego, co ma sprawić przyjemność i poprawić samopoczucie, nierzadko znajdują się też zwierzęta domowe. Ich świąteczna przygoda często kończy się w schroniskach dla zwierząt.

Od kilku lat często słyszy się o tym, że prezentami świątecznymi stają się zwierzęta. Mimo tego, że dają one wiele szczęście, trzeba pamiętać, że są to żywe istoty, które potrzebują rozsądnych opiekunów i odpowiednich warunków do życia.

– Naszym zdaniem sprawianie zwierząt jako prezenty nie jest dobrym pomysłem i co roku apelujemy, żeby tego po prostu nie robić. Prezent kojarzy nam się z czymś materialnym, a sprowadzenie zwierząt do roli prezentu – czyli czegoś, co miałoby uszczęśliwić jakąś osobę – nie jest dobre. wiadomo, że zwierzęta uszczęśliwiają wszystkich, ale muszą to być dobrze przemyślane decyzje – mówi Aleksandra Cukier z Wrocławskiego Schroniska dla Zwierząt.

Decyzję o zakupie lub adopcji zwierzęcia należy skonsultować ze wszystkimi domownikami. Na szczęście, dzięki wielu akcjom społecznym i corocznym przypominaniu o sprawiany rozsądnych prezentów, w ostatnich latach w okresie świątecznym do schroniska trafia coraz mniej zwierząt.

– Na przestrzeni ostatnich lat zdecydowanie. Tych zwierzaków w okresie świątecznym i około noworocznym trafia zdecydowanie mniej. Bardzo nas to cieszy. Wbrew powszechnym opiniom, tych zwierząt w okresie świątecznym trafiło do nas bardzo niewiele. Było to kilka zabłąkanych, zgubionych zwierzaków, po które bardzo szybko zgłosili się właściciele – mówi Lidia Salata, dyrektor Wrocławskiego Schroniska dla zwierząt.

Niezależnie od tego, czy to święta Bożego Narodzenia czy urodziny, przed adopcją lub kupnem zwierzaka w prezencie dobrze zadać sobie pytanie, czy to na pewno dobry pomysł?

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy