Zwierzęta w obcych językach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu funkcjonuje nietypowa szkoła językowa. Na zajęciach, oprócz nauczycieli, czekają na kursantów zwierzęta.

Już w progu wszystkich uczniów wita kot. W szkole językowej GERelis spotkamy również psy i rybki. Wszystko po to, aby oprócz języka, nauczyć najmłodszych kursantów, jak obchodzić się ze zwierzętami.

To był pomysł mojej siostry, która jest założycielką szkoły. Jest bardzo prozwierzęca i to były podwaliny do tego, aby założyć szkołę, w której są zwierzęta — wyjaśnia Iwona Schwigon ze Szkoły Językowej GERelis. 

Mimo tego, że większość szkół uczy języków w standardowy sposób, GERelis ma również inny pomysł na zapamiętywanie słówek i zasad gramatyki. Stawia na nowoczesne rozwiązanie jakim jest praca z językiem obcym w naturalnym środowisku. 

W szkole uczą dzieci wyłącznie native speakerzy — tłumaczy Dominika Tokar-Kamińska, lektorka w Szkole Językowej GERelis.

To nie jest bierne nauczanie. Tutaj dzieci biorą czynny udział w zajęciach: gotują, mają zajęcia artystyczne, teatralne. Wykorzystujemy sytuacje dnia codziennego, aby dzieci mogły nauczyć się języka — dodaje Iwona Schwigon

W trakcie dnia często ciężko znaleźć czas na zajęcia językowe, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy zabiegani, pracujemy, uczymy się lub po prostu mamy sztywny rozkład dnia. GERelis ma rozwiązanie również dla takich osób.

Z dorosłymi jest mniejszy problem niż z dziećmi. Dzieci często mają dużo zajęć pozalekcyjnych. Trzeba ten czas podzielić między basenem, językiem obcym i baletem. Mamy na to rozwiązanie takie, że dzieciaki przychodzą do nas np. raz w tygodniu lub w weekendy — mówi Iwona Schwigon.

Szkoła GERelis zachęca wszyskich, którzy pragną nauczyć się języka obcego lub podszlifować swoje umiejętności na zajęcia w otoczeniu zwierząt.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy