Zwolnieni z teorii. Krok w stronę kariery

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, uczniowie Liceum nr 8 we Wrocławiu tworzą projekt, który ma na celu wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Efektem działań będzie strona internetowa z informacjami o lokalnym biznesie.

Zwolnieni z Teorii, to obecnie najpopularniejsza olimpiada dla uczniów i uczennic szkół średnich. Jest to dla nich przestrzeń do zdobywania praktyki. 

Zanim dzisiejsze sześciolatki skończą szkołę nie będzie istnieć połowa zawodów, które dzisiaj znamy, a w szkole wciąż uczymy się tym samych rzeczy, których uczyliśmy się w XIX wieku. Aby rozwiązać ten problem, 10 lat temu powstała platforma Zwolnieni z Teorii.pl – mówi Rafał Flis, organizator olimpiady Zwolnieni z Teorii

W ramach takiej olimpiady uczniowie zgłaszają swoje projekty społeczne, które mogą realizować za pomocą platformy. Podczas tworzenia takich projektów, uczestnicy uczą się pracy zespołowej i innych kluczowych w XXI wieku kompetencji.

Platforma poprowadzi nas krok po kroku, trochę jak przepis na ciasto, przez realizację swojego pierwszego projektu społecznego – dodaje Rafał Flis

Biorąc udział w takiej olimpiadzie, grupa uczniów z Liceum nr 8 we Wrocławiu, postanowiła stworzyć projekt społeczny, który zakłada wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców.

Usłyszałam o tym projekcie, że w ogóle jest coś takiego. Zebrałam grupę osób z klasy, żebyśmy stworzyli coś razem – mówi Hania Bieńko, grupa projektowa "Lokalni"

Lokalni, właśnie tak się nazywa grupa projektowa utworzona przez licealistów, obecnie kończą pierwszy etap, który polega na planowaniu i już powoli przechodzą do etapu realizacji.

Naszym efektem końcowym będzie stworzenie strony internetowej. Będzie tam taka lista z zakładkami różnych przedsiębiorstw i każdy będzie mógł tam wyszukać, czego potrzebuje – opowiada Hania Bieńko

Myślę, że pomysł na połączenie wszystkich biznesów lokalnych w jednym miejscu jest świetną opcją, zwłaszcza w aktualnych czasach pandemii. Jeżeli chodzi o grupę, to aktualnie jest na etapie planowania i przechodzimy na etap realizacji – mówi Dominik Mucha, mentor grupy "Lokalni"

Uczniowie chcą zebrać przedsiębiorstwa w kategoriach takich jak: punkty gastronomiczne, spożywcze, kwiaciarnie. Znajdzie się tam również miejsce dla wrocławskich artystów.

W tych kategoriach będziemy szukać małych przedsiębiorców i wpisywać na naszą stronę. Myślę, że dla nas samych będzie to niezmiernie ciekawe doświadczenie, będziemy mogli tak naprawdę poznać Wrocław od innej strony – mówi Noemi Sachajko, grupa projektowa "Lokalni"

Po ukończeniu projektu, uczniowie otrzymają międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami i wzmocnią swoje CV.

Nasza strona rusza w połowie lutego, będziemy też dostępni w mediach społecznościowych pod nazwą Lokalniwroc  – dodaje Noemi Sachajko

Na adres lokalni.wroclaw@gmail.com można przesyłać nazwy małych przedsiębiorstw, aby pomóc uczniom w tworzeniu i urozmaiceniu listy.

Zobacz również

„Wrocław nie jest jeszcze miastem zawiązanymi na kokardkę, ale już udało nam się bardzo dużo zrobić” – mówił Jacek Sutryk podczas swojej wyborczej konwencji. Wyliczał projekty, które zostały zrealizowane w minionej kadencji. Podkreślał także, że dalej chce tworzyć Wrocław blisko jego mieszkańców.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy